۰ نفر
۱۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۳
وضع هوای تهران در روز طبیعت

کیفیت هوای شهر تهران در سیزدهمین روز از سال جدید همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

به گزازش خبرآنلاین، با کاهش تردد وسایل نقلیه در خیابان‌های شهر در تعطیلات نوروز، حال و هوای پایتخت نیز دچار خانه تکانی اساسی شد به گونه‌ای که تهران در سال جدید تا امروز دارای چهار روز هوای پاک و هشت روز هوای سال بوده به همین منظور نقش مهم تردد وسایل حمل و نقلی در افزایش آلودگی هوا را به وضوح مشاهده کرد.

ایرنا در خبری نوشت:بر اساس این گزارش، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز/ دوشنبه/ روی عدد ۵۹ قرار داشته و وضعیت در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

طبق اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران پونک منطقه (پنج)، گلبرگ منطقه (هشت)، مسعودیه منطقه (۱۵) و همچنین شهرداری مناطق (۲ و ۲۲)در وضعیت پاک قرار دارد اما در سایر مناطق نیز کیفیت قابل قبول یا همان سالم است.

همچنین میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته هم روی عدد ۵۶ و سالم برای همه قرار داشت.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1889985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =