سرویس اطلاعات خارجی روسیه: حمله اسرائیل به کنسولگری ایران اقدامی تروریستی است

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را «اقدامی تروریستی» توصیف کرد.

به گزارش خبرآنلاین، «سرگئی ناریشکین» رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه، امروز(سه‌شنبه) گفت که حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسول‌گری سفارت ایران در دمشق یک «حمله تروریستی» است.

روز گذشته (دوشنبه)، رژیم صهیونیستی ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد که در نتیجه این حمله، بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.

افزون بر این، هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.

به گزارش ایسنا، بسیاری از کشورهای خارجی، از جمله دولت روسیه این حمله را که نقض قوانین بین‌المللی به شمار می‌آید، محکوم کرده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که ناریشکین درباره این حمله گفت: «من مطمئن هستم فرماندهی سرویس اطلاعات خارجی تا بدین لحظه از امروز، اطلاعات و واکنش‌های بیشتری از کشورهای متعدد درباره اتفاقی که افتاده، این اقدام شنیع و جنایت‌کارانه در رابطه با کشور مستقل ایران و در رابطه با کشور مستقل سوریه دریافت کرده که این اقدام تروریستی در خاک آن انجام شده است».

کاخ ریاست جمهوری روسیه امروز(سه‌شنبه) تاکید کرد که حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق اقدامی «متجاوزانه» است.

مسکو همچنین خاطرنشان کرد که این حمله تمام قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1890474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =