دادستان کل کشور طی نامه‌ای به پلیس بین‌الملل(اینترپل) پیگرد قانونی دو مقام ارشد آمریکایی را رسما درخواست کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای روز دوشنبه در نامه‌ای به اینترپل (پلیس بین‌الملل) از این مرجع بین‌المللی خواست که دو تن از مقامات ارشد سابق سازمان سیا و ارتش آمریکا را که قانون‌گذاران این کشور را برای انجام ترورهایی در داخل ایران تحریک کرده‌اند، تحت پیگرد قرار دهد.
ژنرال «جک کین» از فرماندهان بازنشسته نیروی زمینی ارتش آمریکا و «رائول مارک گرشت» مشاور ارشد کنگره و دولت آمریکا، دو مقامی هستند که جمهوری اسلامی تعقیب آنان را خواستار شده است.
دادستان کل کشور به مهر می گوید :در این نامه از این مرجع بین‌المللی خواستم که دو تن از نمایندگان سابق کنگره آمریکا را که از مقامات ارشد سازمان اطلاعات مرکزی و ارتش این کشور بوده و قانونگذاران آمریکا را برای انجام ترورهایی در داخل ایران تحریک کرده‌اند، تحت پیگرد قرار دهد.وی افزود: البته پلیس بین‌الملل هم متعهد شده تا  نامه اینجانب به عنوان دادستان کل کشور جمهوری اسلامی ایران را به دفتر مرکزی اینترپل در واشنگتن ارجاع دهد. 
پرس‌تی‌وی، تلویزیون انگلیسی‌زبان ایران با اعلام جزئیات بیشتری از این خبر، آورده است که در ماه اکتبر تعدادی از مقامات افراطی آمریکا از دولت این کشور خواسته بودند در یک عملیات مخفیانه اقدام به ترور تعدادی از مقامات ایرانی از جمله سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران کند.

4545

کد خبر 189090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =