مجلس شورای اسلامی با درخواست دولت موافقتنامه تجارت آزاد میان ایران و سوریه موافقت کرد و در پایان نیز این لایحه را به تصویب رساند.

به گزارش خبر آنلاین، درجلسه علنی امروز مجلس تقاضای 15 نفر از نمایندگان خواهان بررسی لایحه موافقت نامه تجارت آزاد میان جمهوری اسلامی و جمهوری عربی سوریه را داشتند.
علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دفاع از این لایحه با اشاره به شرایط کنونی این کشور، گفت: آمریکا با استفاده از هم پیمانان اروپایی و منطقه‌ای خود میلیاردها دار برای تغییر ساختار سیاسی حاکم بر سوریه سرمایه گذاری می کند و شبکه‌های عربی منطقه مثل الجزیره  نیز در همین راستا اقدام به پخش برنامه های هدف دار در این رابطه می‌کنند.
وی با اشاره به سفر خود به ترکیه و دیدار با وزیر امور خارجه این کشور، افزود: در این سفر به دولت ترکیه در رابطه با همراهی با سیاست‌های آمریکا علیه سوریه اعتراض کردیم.
بروجردی با بیان اینکه سوریه سالها در کنار گروه‌های جهادی در مقابل اسرائیل ایستادگی کرده است، اظهار داشت: تجارت آزادی یکی از محورهایی است که می‌تواند هدف جمهوری اسلامی را در حمایت از سوریه محقق کند. این لایحه گامی بلند در جهت حمایت از دولت و ملت سوریه است.
بروجردی در پایان تاکید کرد: با تصویب این لایحه پاسخی دندان شکن و قاطع به آمریکا و هم پیمانانش می دهیم.
همچنین نماینده دولت در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه سوریه در شرایط خاصی قرار دارد از نمایندگان درخواست کرد که با تصویب این لایحه پیام مقاومت را به مخالفین مبارزه با صهیونیسم بدهند.
نمایندگان با 142 رای موافق، 12 رای مخالف، 16 رای ممتنع از مجموعه 217 نماینده حاضر در مجلس با اولویت و بررسی خارج از نوبت این لایحه در صحن علنی مجلس موافقت کردند.در پایان این لایحه با 142 رای موافق، 4 رای مخالف، 9 رای ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.
/17212
 
کد خبر 189141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۲
    43 6
    لطفا اين نظر را تاييد كنيد تا ببينيد چند درصد مردم با جمله زير موافقند. ما مردم چگونه مي توانيم در ارتباط با موضع گيري كشورمان در مورد وقايع سوريه اعتراض خود را بيان كنيم.