نماینده سقز و بانه گفت: اجرای ناقص و نادرست هدفمند کردن یارانه، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه کم‌کم آب و نان با سفره فقرا خداحافظی خواهد کرد.

 به گزارش خبر‌آنلاین، فخر الدین حیدری نماینده سقز و بانه در نطق میان دستور خود با انتقاد شدید از عملکرد دولت در خصوص اشتغال پرداخت و با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان‌ها برای افتتاح طرح‌های بزرگ اشتغال‌زایی هستیم اما سهم کردستانی‌ها از این برنامه‌ها، افتتاح گازرسانی روستاها و مرغداری‌های خصوصی است.
وی با بیان اینکه جوانان تحصیلکرده کردستانی روز به روز بیکارتر می‌شوند، افزود: تا دیروز تنها دیپلمه‌ها و دیپلم ردی‌ها بیکار بودند، اما امروز جمعیت عظیمی از لیسانس‌ها و فوق‌لیسانس‌ها بیکارند و دستیابی به شغل برای آنها به یک کابوس تبدیل شده است.
حیدری با بیان این که از شنیدن آمارهای غیرواقعی دولت انگشت به دهان مانده‌ایم ، تصریح کرد: در تعجب مانده‌ایم که این آمارها را باور کنیم یا این میزان فراوان جوانان تحصیلکرده بیکار جویای شغل را ببینیم که البته قطعا واقعیت ارجح‌تر است.
وی خطاب به رئیس جمهور گفت: شما به عنوان مجری قانون اساسی موظف به اجرای آن بوده و هستید؛ پس چرا اصل 15 قانون اساسی را درباره زبان کردی اجرای نمی‌کنید؛ چرا که رهبر معظم انقلاب این زبان را یک سرمایه ملی توصیف کرده‌اند.
عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: نمی‌دانم سخنرانی‌هایی پر از وعده و وعید شما را باور کنیم یا وعده‌های عمل نشده است، زیرا در سفرهای استانی با انرژی فراوان به مردم سقز و بانه وعده دادید در حالی که همچنان فرودگاه، کنارگذر، دانشکده کشاورزی این دو شهر نیازمند توجه هستند و هیچ کدام از مصوبه‌های دولت در این رابطه به نتیجه نرسیده‌اند.
وی به شرایط سخت مردم کردستان در دوران جنگ تحمیلی اشاره و بیان کرد: قرار بود در سفر سوم دولت به استان کردستان مشکل فرهنگیان حل شود اما بعد از گذشت یک سال، هر کدام از مسوولان این موضوع را به دیگری واگذار می‌کند و باید پرسید اگر نمی‌خواستید به این موارد عمل کنید، پس چرا وعده دادید؟
حیدری همچنین با اشاره به وضعیت روحانیون اهل سنت استان کردستان گفت: این افراد در روند رو به رشد استان شب و روز در تلاشند اما دولت هیچگونه تسهیلات و امکاناتی در اختیار آنها قرار نداد و طلبه‌های این قشر کمبود امکانات و نبود کمک هزینه مناسب برای تامین کتابهای خود مواجه هستند.
وی ادامه داد: نیروهای اهل سنت به دلیل سنی بودن در مراکز کار مورد رد صلاحیت واقع می‌شوند، سربازان سنی در مناطق سنی‌نشین حق خدمت ندارند، آیا اینگونه برخورد ظلم به اهل سنت، مسلمانان و نظام نیست.
عضو کمیسیون اقتصادی در پایان سخنان خود از وضعیت بیمارستان‌های دولتی انتقاد کرد و گفت: به جای آنکه سالانه یکصد میلیارد تومان برای ساخت و ساز افغانستان هزینه کنید به فکر افراد بی‌بضاعت کشور باشید همچنان که قرار بود پول نفت را بر سر سفره مردم بیاورید اما با اجرای ناقص و نادرست هدفمند کردن یارانه، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه کم‌کم آب و نان با سفره فقرا خداحافظی خواهد کرد
 عوض حیدرپور نماینده شهر رضا هم در نطق خود با اشاره به سخنان مهم رهبر انقلاب درسفر به کرمانشاه، افزود: ایشان در این سفر تصریح کردند ما از مرحله تشکیل نظام اسلامی گذشته ایم و اکنون در مرحله دولت اسلامی هستیم . البته منظور از دولت اسلامی قوه مجریه نیست بلکه همه قوای کشور است.
وی همچنین با اشاره به موضوع سوء استفاده مالی اخیر در کشور، اظهار داشت: قرائن نشان می دهد در اختلاس 3 هزار میلیاردی دستهای درکار است تا با مرور زمان این پرونده دچار مرور زمان شود و برخی به گونه ای صحبت می کنند که انگار 3 هزار میلیارد تومان« پول توجیبی» است.
 حیدر پور با اشاره به  افزایش سخت گیری های بانک ها بعد از سوء استفاده مالی اخیر در خصوص افنتتاح ال سی های داخلی، افزود: آقای رئیس جمهور بیانیه و ابلاغیه رئیس بانک مرکزی جوابگو نیست، به داد  تولید کنندگان برسید.
وی ادامه داد: سال قبل در جریان بررسی برنامه پنجم تلاش شد بانک مرکزی« بانک مرکزی  نظام جمهوری اسلامی ایران» باشند نه بانک مرکزی نمی دانیم کجا ولی در نهایت بر سر این مساله قیل و غال شد. به عملکرد بانک مرکزی نگاه کنید که چه بر سرمملکت آورده است و هیچ کس هم جوابگوی انها نیست.

17212

کد خبر 189174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =