۲۱ نفر
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰
قیمت طلا دوباره صعودی شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه در آسیا با یک افزایش ۲۷ دلاری از مرز ۲۳۵۰ دلار گذشت و به ۲۳۵۴ دلار رسید. علی رغم آرام شدن تنش‌های ژئوپلوتیکی بین رژیم صهیونیستی و حماس و کاهش احتمال پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن، طلا به روند صعودی خود به خاطر خرید بالای بانک‌های مرکزی دنیا ادامه می‌دهد.

به نقل از تسنیم، از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۷۱ درصدی به ۲۳۶۲ دلار رسیده است.

طبق گزارش یکی از مقامات چین، بانک مرکزی این کشور برای هفدهمین ماه پیاپی به ذخایر طلای خود در ماه مارس افزوده است. ذخایر طلای بانک مرکزی چین ۷۲.۷۴ میلیون اونس تروا طی یک ماه گذشته افزایش داشته است.‌
در این بین بازارها انتظار دارند خرید بالای طلا توسط بانک‌های مرکزی سراسر دنیا طی سال جاری میلادی قیمت آن را همچنان افزایش دهد. طبق گزارش شورای جهانی طلا تقاضا برای این فلز گرانبها از سوی بانک‌های مرکزی ندر۲۰۲۳ به ۱۰۳۷.۴ تن رسیده بود که تا رکورد ۱۰۸۱.۹ تن ثبت شده در ۲۰۲۲ فاصله داشت.

گزارش این شورا نشان می‌دهد خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی ۱۹ تن در فوریه افزایش داشته و نهمین افزایش پیاپی ماهانه را ثبت کرده است.

در حال حاضر سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا هستند که قرار است در این هفته منتشر شود. انتشار گزارش بهتر از حد انتظار اشتغال در آمریکا احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو این کشور در ماه ژوئن را از ۶۲ درصد تا ۴۸ درصد پایین آورده است.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با ۱.۵۳ درصد افزایش به ۲۷ دلار و ۹۳ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۱۴ درصدی ۹۳۱ دلار و ۸۷ سنت معامله می‌شود.

۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1892621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =