فارس گزارش داد:

در حالی که ایران در نمایشگاه کتاب دوحه به عنوان میهمان ویژه دارای بزرگترین غرفه است اما گفته شده است کتاب‌های نویسندگان و شعرای معاصر ایرانی در این جشنواره غایب است.


به گزارش پایگاه خبری الجزیره، بیست‌ودومین نمایشگاه کتاب دوحه دیروز در حالی آغاز به کار کرد که ایران و محمد حسینی، وزیر ارشاد به عنوان میهمان ویژه این نمایشگاه برای سال جاری انتخاب شده‌اند.
بر اساس نوشته الجزیره در جریان این نمایشگاه کتاب‌های متعدد فکری و سیاسی ایران و کتاب‌های ادیبان سرشناس ایران همچون حافظ و سعدی حضور دارند و کتاب‌های نویسندگان و شعرای معاصر ایرانی در این جشنواره غایب است.
 

این پایگاه افزوده است: اسامی کتاب‌ها و آثار ایرانی حاضر در نمایشگاه کتاب قطر به عربی در دسترس نیست و به سختی می‌توان آن را در گوشه کوچکی از غرفه بزرگ ایران یافت.

بنابر این گزارش در گوشه‌ای دیگر از غرفه ایران در این نمایشگاه کتاب‌های عربی ترجمه شده به فارسی از جمله کتابی از شیخ یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه علمای اسلامی و از مخالفان انقلاب مردم بحرین به نمایش گذاشته شده است.


عبدالله سهرابی سفیر ایران در قطر همچنین گفته است که طراحی غرفه ایران در نمایشگاه که به شیوه باغ‌های ایرانی است توسط یک شرکت قطری صورت گرفته است. همچنین اعلام شده است علی‌اکبر ولایتی وزیر خارجه اسبق کشورمان و دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در این نمایشگاه کتاب خود را برای دوستداران امضا خواهد کرد.

6060

 

کد خبر 189268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =