آیت‌الله صافی گلپایگانی در پیامی با محکومیت شدید جنایات دردناک و وحشی‌گری آل‌خلیفه، از مسلمانان جهان خواست، ندای مظلومیت بحرین را بشنوند و به آن پاسخ دهند.

متن كامل پيام اين مرجع تقليد بدين شرح است:« بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. مَنْ سَمِعَ مُنَادِياً يُنَادِي ‏ يَا لَلْمُسْلِمِينَ ‏ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ.
 
جنايات دردناك و وحشي‌گري‌هاي گروه معدود و موسوم به آل خليفه با همراهي و مشاركت آل سعود در بحرين، اين نقطه اسلامي و عربي، بر مردم مظلوم و تحت اختناق شديد، عليه مردان و زنان، كوچك و بزرگ و حتي كودكان شيرخوار، بيماران، پرستاران و پزشكان بيمارستان‌ها روز افزون است.
 
ملت بحرين به جرم مطالبه حقوق اوليه جوامع آزاد و نظام مردمي، سخت‌ترين فشارها و بدترين كشتارها را تحمل مي‌كنند و هم‌چنان در مواضع به حق و با تظاهرات قانوني، سلطه آل خليفه و آل سعود را محكوم مي‌كنند.
 
مجامع بين‌المللي سازمان امنيت و دفاع از حقوق بشر كه در هر كجا كمترين ايرادي به سردمداران اين مجامع وارد شود فرياد بلند مي‌كنند و قطعنامه صادر مي‌نمايند، در برابر اين جنايات هولناك براي حفظ منافع غرب مخصوصاً آمريكا سكوت كرده‌اند و به دنيا نشان مي‌دهند كه اين شعارها و مجامع، همه براي دربند داشتن ملل ضعيف و پايمال‌كردن حقوق آنها است.
 
بدتر و اسفناك‌تر از آن، سكوت سازمان كنفرانس اسلامي و سازمان اتحاديه عرب و بلكه همراهي نظام‌هاي دست‌نشانده غرب با عاملان اين نظام است.
 
مسلمانان دنيا حق دارند كه از اين حكومت‌هاي مسلّط بر مناطق اسلامي بپرسند مگر اين مردم، مسلمان نيستند؟ چرا نفس نمي‌كشيد و اعتراض نمي‌كنيد؟ از سازمان‌هاي عربي بپرسند مگر مردم بحرين عرب نيستند؟ حميّت عربي شما كجا رفته است؟
 
آل سعود كه در داخله خود، با ظلم و استبداد و قتل و حبس مي‌خواهند اعتراض شهروندان عربستان را سركوب نمايند، در بحرين چه مي‌گويند؟! به چه حق و به چه قانوني به تظاهرات مردمي بحرين حمله مي‌كنند و خون بي‌گناهان را مي‌ريزند؟!
 
اي مسلمانان جهان و اي برادران مسلمان عرب!
 
صداي مظلوميت بحرين را بشنويد و به نداي آنها جواب دهيد. اين بي‌رحمي‌هاي جانكاه را محكوم كنيد. و بدانيد، الظَّالِمُ وَ المُعِينُ لَه وَ الرَّاضي بِهِ شُرَكَاءٌ ثَلاث.
 
حكومت‌هاي عربي بدانند كه بيداري اسلامي فراگير مي‌شود و مثل مصر و تونس و ليبي، سائر كشورهاي مزدور اجانب و مرتبط به اسرائيل غاصب را نيز فرا خواهد گرفت و بحرين هم به نصرت خداوند متعال قهار در صف مصر و تونس و ليبي قرار خواهد گرفت؛انشاء الله تعالي همه آزاد مي‌شوند و در آن كشورها، اسلام پيروز مي‌شود. إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ».

/2727

کد خبر 189283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =