واکنش جالب مشاور روحانی به تکذیبیه وزارت بهداشت دولت رئیسی درباره خرید واکسن کرونا /هوش مصنوعی یا هوش معمولی؟!

حسام الدین آشنا به تکذیب اظهارات حسن روحانی توسط وزارت بهداشت دولت رئیسی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور دولت های یازدهم و دوازدهم، درباره عملکرد دولت دوازدهم در مهار کرونا و مشکلات تأمین واکسن گفته بود: «در سال ۹۹ عده‌ای گفتند تابستان هوا که گرم شود کرونا تمام می‌شود. من صحبتی کردم و گفتم کرونا تمام نمی‌شود، حداقل ما تا آخر امسال با کرونا هستیم. خیلی‌ها این را باور نمی‌کردند. می‌گفتیم باید فکر واکسن باشیم. اول چینی‌ها بودند که واکسن کرونا را تولید کردند. ما وقتی به وزارت بهداشت برای خرید واکسن از چین گفتیم، آن‌ها قبول نکردند و گفتند مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی نیست.»

وی گفته بود: «غیر از آمریکا که مدرنا و فایزر را آزمایش می‌کردند و ما منع خرید از آن‌ها داشتیم، روسیه هم به فناوری تولید واکسن کرونا رسید. وزارت بهداشت اصرار داشت که از سازمان بهداشت جهانی واکسن تهیه کنیم. با آن‌ها قرارداد بستیم. حدود ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن از سازمان بهداشت جهانی از طریق کواکس خریدیم؛ گرچه در انتقال پول هم به دلیل تحریم‌ها مشکل پیدا کردیم. علی‌رغم تردید وزارت بهداشت گفتم با روسیه قرارداد ببندید. ما که نمی‌توانیم همین‌طور دست روی دست بگذاریم و بگوییم این بد است، آن بد است، خب پس از کجا برویم واکسن بیاوریم؟»

در این میان، وزارت بهداشت دولت سیزدهم، اظهارات رئیس دولت سابق را تکذیب کرد که با واکنش حسام‌الدین آشنا، مشاور روحانی مواجه شد. آشنا در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «به نظر شما این متن را هوش مصنوعی تولید کرده است یا هوش معمولی؟»

واکنش جالب مشاور روحانی به تکذیبیه وزارت بهداشت دولت رئیسی درباره خرید واکسن کرونا /هوش مصنوعی یا هوش معمولی؟!

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1892873

برچسب‌ها