روزنامه کیهان نوشت:

رئیس دوره ای «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» اعلام کرد این شورا پس از دو جلسه بررسی به این نتیجه رسیده که برای انتخابات نهمین دوره مجلس لیست انتخاباتی ارائه ندهد و از کسی نیز حمایت نکند.
...براساس برخی اخبار موثق، پیش از این از سوی رسانه ها از جمله کیهان پیش بینی شده بود که طیف افراطی اصلاح طلبان شیوه چراغ خاموش و موتور روشن را در پیش بگیرند به این معنا که در ظاهر اعلام بی میلی نسبت به انتخابات کنند تا حساسیت ها را برنیانگیزند اما به طور مخفیانه با استفاده از افراد خاکستری و سفید! به سرمایه گذاری در انتخابات بپردازند. با این حال افراطیون با تناقض چند سره درباره انتخابات مواجهند؛ اگر علنا انتخابات را تحریم کنند، مهر تایید نهایی خواهد بود بر این مدعا که آنها هماهنگ با جبهه ضد انقلاب عمل می کنند، ضمن اینکه در این صورت نمی توانند فرصتی برای تقابل و القای اختلاف و ایجاد چالش بر سر انتخابات داشته باشند. اما اگر هم علنا بگویند در انتخابات شرکت می کنند، با این شبهه و اعتراض مواجه خواهند شد که مگر شما نگفتید انتخابات در ایران بر مبنای تقلب سازمان یافته و مهندسی شده برگزار می شود.
تصمیم اخیر شورای هماهنگی- جریان وابسته به خاتمی و موسوی خوئینی ها نیز خارج از این مجرا نیست. آنها سعی می کنند با روش «چراغ خاموش و موتور روشن» در انتخابات حضور داشته باشند تا هم بتوانند افراد خود را بدون حساسیت تا آنجا که می توانند از نظارت شورای نگهبان عبور دهند و در عین حال اگر مانند انتخابات مجلس هشتم در سال 86- که حداقل طبق اعلام رسمی 150 نامزد داشتند- شکست خوردند، این گونه به نظر نیاید که فهرست رسمی جبهه اصلاحات و «یاران خاتمی» مجددا شکست خورده است.
البته در این میان موضع قاطع و یکپارچه اصولگرایان علیه فتنه گران در اتخاذ موضع منفعلانه اخیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بی تاثیر نبوده است.
اما درباره اظهارات رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات لازم به یادآوری است که: 1- برخی گروه های اصلاح طلب تصریح کرده اند که در انتخابات شرکت خواهند کرد و معلوم نیست این شورا پس از فروپاشی شاکله آن، چه طیفی را نمایندگی می کند در حالی که برخی اصلاح طلبان، معترض عملکرد آن در فتنه سال 88 هستند و معتقدند افراطی گری سران شورا در آن آشوب طلبی، اصلاح طلبان را در جایگاه اتهام قرار داد. 2- تا مرز «اصلاح طلبی» و «فتنه گری» آشوب طلبی و یاری در سناریوهای دیکته شده سرویس های جاسوسی بیگانه تعیین نشود و بر عکس، اصرار بر همراهی با فتنه گران باشد، طبیعی است که مدعیان اصلاح طلبی در شورای هماهنگی کذایی، به چشم «متهم و مجرم» نگریسته خواهند شد، نه حزب و جریان و رسانه و ستاد انتخاباتی فعال در چارچوب قانون اساسی 3- توبه از خطا و خیانت آن هم خیانتی در حد افساد و فتنه گری که در قرآن کریم شدیدتر و بزرگ تر از قتل شمرده شده، اقتضائات و شرایطی دارد. بنابراین در حالی که برخی مدعیان اصلاح طلبی همچنان مشغول پالوده خوری با فتنه گران هستند و به هر دلیل ( از جمله از سر انفعال و ترس یا همراهی واقعی) حاضر نیستند از عملکرد آن جریان فاسد اعلام برائت و انزجار کنند، توبه و اصلاح مسیر و بازگشت به نظام صرفا مسخره کردن خود است. بدین ترتیب مظلوم نمایی و مغالطه بر سر اینکه «به صراحت می گویند اگر اصلاح طلبان توبه هم کنند، توبه آنها پذیرفته نیست»، دردی از دردهای لاعلاج جریان دودوزه باز را درمان نمی کند. ...
/27217
کد خبر 189306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
  29 0
  حالا تو چرا حرص ميخورى آقاى كيهان؟؟ واسه تو كه بد نيست اصلاح طلبان تو انتخابات نباشن، مگه نه؟؟ چيزى كه معلومه اينه كه كيهانيها از عدم حضور اصلاح طلبان شديداً عصبانى هستند و اين نشان از تصميم درست شوراى هماهنگى اصلاحات داره
 • بدون نام IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۵
  4 1
  چه کردید با بزرگترین در آمد تاریخ ایران؟ چرا دست از سر این مردم بدبخت برنمی داری؟
 • بدون نام CA ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۵
  5 0
  کیهان اگر التماس هم کند اصلاح طلبان لیست نخواهند داد.