درویش: قلعه‌نویی نبود در ترکمنستان هم بیرانوند بازی می‌کرد!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: جلسات خوب است اما امیدواریم به نتیجه برسد و ما بتوانیم از حقوق‌مان بهره ببریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رضا درویش در پایان نشست مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال با کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: اینطور جلسات خوب است، اما امیدواریم به نتیجه برسد و ما بتوانیم از حقوق‌مان بهره ببریم که بخش اول آن تبلیغات تلویزیونی و حق پخش است و اینکه مجوز کپی‌رایت و تبلیغات محیطی را داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا صحبتی با بهاروند درباره حق تبلیغاتی محیطی داشته‌اند، گفت: ما هم هنوز متوجه نشدیم فرمول تبلیغات و دستیابی به آن چطور است. نزدیک به پنج سال است صورت مالی سازمان لیگ ارائه نشده است. پیش وزیر ورزش هم گفتیم. ظاهراً قبلاً شنیده بودند و ما هم قبلاً گفته بودیم که نمی‌دانیم محل توزیع این درآمد چطور است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: دیدم یکی از آقایان گفته بود تیم‌های دیگر هم هستند و ما درآمد را فقط برای خودمان می‌خواهیم. ما کی این حرف را زدیم؟ ما حق باشگاه خودمان را گفتیم. ضمن اینکه باید یک چیز را در نظر بگیرند؛ 30 بازی ما و استقلال پخش مستقیم دارد، ولی همه تیم‌های دیگر چهار بازی مستقیم دارند. در توزیع این درآمد باید این موضوع در نظر گرفته شود. به هر حال امیدواریم با فرمولی که آقایان در دست دارند یک روزی این درآمد توزیع شود و ما هم متوجه شویم.

درویش راجع به واگذاری مالکیت باشگاه پرسپولیس و اینکه گفته می‌شود باید 81 درصد سهام باشگاه‌ها واگذار تا مشکل مالکیت برطرف شود، تصریح کرد: این موضوع اصلاح شده و قرار است 81 درصد واگذاری انجام شود. این اصلاحیه انجام شده است. قرار است در یک «کنسرسیوم» انجام شود که فکر می‌کنم امروز و فردا نهایی خواهد شد.

وی در مورد اینکه درباره مصدومیت بیرانوند از واژه «وقیحانه» استفاده کرده است که چندان زیبنده نیست، عنوان کرد: این حرف به تیم ملی چه ربطی دارد؟ ما گفتیم کسی که اطلاعیه را داده است. تا کی دروغ و این حرف‌ها؟! این تهمت نارواست. شما می‌گویید بازیکن در باشگاه آسیب دیده است، اما اگر آسیب دیده چرا با تیم ملی اعزام شد و بازی کرد؟!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره فشارهایی که روی باشگاه برای تمدید قرارداد با بازیکنان وجود دارد و اینکه آیا به نظرش این فشارها از سمت دلال‌ها ایجاد می‌شود، تصریح کرد: تقریباً فشارهای بسیار زیادی به ما وارد می‌شود. چون منافع‌شان تطمیع نشد از روزنه‌های مختلف برای فشار آوردن استفاده می‌کنند. شما نگاه کنید در انتخاب سرمربی چقدر فشار ایجاد شد؛ این دلسوزی بود؟ عمده افراد کسانی بودند که می‌خواستند یک مربی میلیون دلاری بیاوریم و همانطور که قبل از ما میلیون‌ها دلار را در جوی آب ریختند. من اگر دنبال سایه امن می‌گشتم یک مربی میلیون دلاری می‌آوردم و اگر هم نتیجه نمی‌گرفت می‌گفتم من کارم را کردم، اما وقتی می‌بینیم یک مربی کارش خوب است و بازیکنان آن را تأیید می‌کنند چه الزامی است که به خاطر جلب رضایت افراد چسبیده به فوتبال برویم و یک مربی میلیون دلاری بیاوریم؟! الان سر بازیکن هم همین داستان است. کدام یکی از تیم‌های لیگ برتری به تمدید بازیکنان شروع کردند؟ ولی نگاه کنید الان دو، سه هفته است این جو راه افتاده است. یک زمان به سفر گیر می‌دادند، یک زمان می‌گفتند چرا بازیکن نمی‌گیرید، اما الان خدا را شکر وضعیت خوب است. هیچکس نمی‌آید بگوید ما به منابع مالی رسیدیم تا کمی بازیکنان با آرامش بیشتری وارد زمین شوند.

درویش راجع به این موضوع که او از یک مدیرعامل پرسپولیس نام برده که خسارت زیادی به باشگاه وارد کرده و آیا سازمان بازرسی به این موضوع ورود کرده است، گفت: قطعاً در خیلی از قراردادها سازمان بازرسی ورود کرده است، اما به نظرم بیرون آوردن این حرف‌ها به جز اینکه فضا را خراب کند، چیزی ندارد. ما همه باید سعی کنیم فضای خوبی ایجاد کنیم تا همه از آن بهره ببریم. الان در موضوع بیرانوند، بیشترین آسیب را از تیم ملی، باشگاه پرسپولیس دیده است. سه بازیکن شاخص را از دست دادیم. ما الان یک دروازه‌بان برومند داریم که می‌تواند جای بیرانوند بایستد، اما اگر این توانایی را نداشتیم مصیبت بزرگی به ما وارد می‌شد. ضمن اینکه کوچک‌ترین تشکری هم از ما نکردند. شما کی بیانیه‌ای از فدراسیون دیدید؟

«اما امیر قلعه‌نویی تشکر کرد.»، وی در واکنش به طرح این موضوع اظهار داشت: قلعه‌نویی که مثل برادر ماست. شاید اگر او نبود در بازی بعد هم از بیرانوند استفاده می‌کردند. باز هم خدا پدر قلعه‌نویی را بیامرزد که وقتی کمسیون پزشکی به او اطلاع داده گفته است چرا او را آوردیم. بیرانوند که خودش میزان مصدومیت را متوجه نمی‌شود. جالب است یکی از دوستان گفته بیرانوند بازی قبل آسیب دیده بود. خب اگر بازیکن آسیب دیده چرا او را به ترکمنستان بردید؟! اجازه می‌دادید استراحت کند. حتی اگر همان سوم فروردین به ما اطلاع می‌دادند او دستش را کچ می‌گرفت و دیروز آن را باز می‌کرد.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد محرومیت امید عالیشاه نیز تأکید کرد: خیلی جالب است. او مصاحبه کرده، اما جالب است نظراتش از طرف تمام کارشناسان تأیید شد. داور یک پنالتی به نفع ما نگرفت و خطا روی ترابی هم حداقل اخراج داشت. نه تنها کارت نداد بلکه اصلاً خطا نگرفت. حالا باید بازیکن محروم شود یا داور؟ همه اینها برمی‌گردد به اینکه یک افکاری وجود دارد که بر نمی‌تابد پرسپولیس به روندش ادامه دهد. مثل همان کسانی که می‌گویند چرا بازیکنان را تمدید نکردید.

درویش در واکنش به این موضوع که نکونام اعلام کرده است یک باشگاه سه میلیون دلار در نیم‌فصل هزینه کرده و احتمالاً‌ منظور او پرسپولیس بوده است، تأکید کرد: یقیناً «جواد جون» هم اطلاع دارد و هم قیمت دلار را می‌داند. ما کلاً دو بازیکن گرفتیم و با شناختی که از او دارم به نظرم منظور او پرسپولیس نیست.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1893208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =