۰ نفر
۲۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۱

ایسنا نوشت:<BR>

خبرگزاری کویت اعلام کرد که ایران قصد دارد به زودی دو تن از شهروندان کویتی که از یک ماه پیش در این کشور بازداشت شده‌اند را آزاد کند.رسانه‌های کویتی ماه گذشته اعلام کردند که مسوولان ایرانی دو کویتی را که برای یک شبکه تلویزیونی خاص در شهری در جنوب ایران کار می‌کردند، دستگیر کردند.
به ادعای این رسانه‌ها، این افراد به اتهام جاسوسی و ورود غیرقانونی به ایران بازداشت شدند که البته وزارت خارجه کویت این اتهامات را تکذیب کرد.
خبرگزاری کویت در ادامه به نقل از یک مقام آگاه در وزارت خارجه این کشور مدعی شد: شیخ صباح خالد الصباح، وزیر خارجه کویت در گفت‌وگوی تلفنی با علی اکبر صالحی، همتای ایرانی‌اش از وی خواست تا به آزادی این افراد کمک کند که طرف ایرانی هم قول داد تا تلاش‌هایش را برای آزادی این افراد در روزهای آینده انجام دهد.
پیش از این نیز معاون وزیر امور خارجه کویت سفیر ایران در این کشور را به دلیل پیگیری مساله بازداشت دو تبعه کویتی در ایران، احضار کرد.خالد سلیمان الجارالله در دیدار با روح‌الله قهرمانی، سفیر ایران در کویت از وی خواست تا تلاش‌هایش را برای آزادی این دو تبعه در سریعترین زمان ممکن انجام دهد.
وی هم‌چنین بر ادامه تماس‌های میان دو دولت برای تضمین آزادی این دو بازداشتی کویتی تاکید کرد.
219
کد خبر 189357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =