۰ نفر
۲۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۵

دکتر خسرو خرم

یك زمانی انگلیسی ها جرج بست را زمانی كه فوتبال بازی می كرد به عنوان پنجمین فرد از گروه بیتلز معرفی می كردند. امروز بعد از اینكه سال ها از فروپاشی بیتلزها می گذرد و نصف آنها مرده اند در بارسلونا تیمی (اركستری) بیتلزی بوجود آمده است كه دنیا تا بحال بخود ندیده است. ژاوی فرناندز، لئو مسی، آندره اینیستا، سس فابرگاس بهترین هافبك های موجود در دنیا هستند كه این موضوع را در چند روز گذشته در مسابقه دربی خود با تیم دوم دنیا یعنی رئال با تحقیر كردن آنها در برنابئو ثابت كردند. این كار را بدون اینكه عرق بكنند انجام دادند. تنها آنها هستند كه می توانند برای خود بگویند كه یك تیم افسانه ای هستند.
یك صدایی كامل
زیاده نیست اگر بگوییم كه فوتبالی این چهار نفر در بارسلونا بازی می كنند در حد نوازندگی و خوانندگی بیتلزها می باشد. آنها پیش برنده ها و یا عامل های یك انقلاب فوتبالی هستند مانند بیتلزها در موسقی و صدا. همانطوری كه بیتلزها باعث از هوش رفتگی علاقمندان به موسیقی می شدند تیم بارسلونا با بازی كه مسی و هم تیمی هایشان انجام می دهند باعث از هوش رفتن مشتاقان فوتبال می شوند. می توان ژاوی را جان لنون فوتبال نامید. او مغز لیدر و آهنگ ساز گروه است كه گیتار را بدست لئو مسی داده است، مسی كه با استعدادترین فوتبالیست قرن نامیده می شود. مسی را با دی استفانو و یا مارادونا مقایسه می كنند ولی مسی فوتبال كامل تر و فانتزی تری در زمانی كه همه شده اند گلادیاتور فوتبال بازی می كند، در زمانی كه فوتبال های مكانیكی، در زمانی كه سیستم ها و تاكتیك های دفاعی به حد كمال رسیده اند و زمانی كه مربی های خودخواه همه كار می كنند كه فوتبالیست های خلاق و هنرمند را در بازی خاموش و نابود كنند در چنین شرایطی مسی با یك راحتی غیرقابل باوری فوتبال بازی می كند، زیبایی صدای بازی او یك كمال را تضمین می كند.
غیر قابل باور
4 نفرگروه را كه شامل ژاوی، مسی،اینیستا و فابرگاس بر شمردیم حال عضو پنحم گروه كیست؟ در نیوكمپ آماده است و او تیاگو آلكانتارا، پسر مازینها، ملی پوش سابق برزیل است. ژاوی و اینیستا احترام فوق العاده ای برای او بدون در نظر گرفتن سنش قائل هستند. چه اتفاقی با بیتلزهای فوتبال خواهد افتاد؟ ممكن است كه حاكمیت بازی تیك – تاکای آنها حالا حالا ادامه داشته باشد، ممكن است كه یك شیخ عربی از جیبش یك 150 میلیون یورو ناقابلی را درآورده به بارسلونا بابت فسق قرارداد مسی كه در یك بند از قراردادش آمده بدهد و او را به منچستر سیتی و یا پاریسن ژرمن ببرد. با شناختی كه از مسی وجود دارد عادات و تعصب و علاقه ای كه به بارسلونا دارد هیچ وقت از این شهر نخواهد رفت. پول برایش در درجه اول اهمیت نیست چون به اندازه كافی دارد. تقریباً غیر قابل باور است كه او را جدا شده از بارسلونا ببینیم.
كرایف
ژاوی به سن جدی فوتبال خود نزدیك شده است، دید كامل و نگاه او در هنگام بازی را باید به جوانی مثل تیاگو پر كند. فابرگاس تازه به خانه اش برگشته است و بهترین سال های فوتبالی او دارند فرا می رسند. می گویند كه مهمترین شخص موثر در سبك فوتبال جدید بارسلونا بعد از گواردیولا، كرایف و بعد از او رونالدینیو می باشد. رونالدینیو قطعاً زیباترین فوتبال را قبل از آمدن مسی بازی می كرد.
 

پزشک تیم فوتبال راه آهن و مترجم  میرسلاو ایویچ  در تیم ملی فوتبال

4141

کد خبر 189436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهدی IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۴
    12 0
    سلام: گزارش خوب و جالبی بود. جا داره که اشتباهات زیر را اصلاح کنید : تومیسلاو ایویچ به جای میروسلاو ایویچ ژاوی هرناندز به جای ژاوی فرناندز با تشکر.