مروری بر حوادث ایران در چهارشنبه 23 آذر 1390

خانواده موادفروش دستگیر شدند

ایسنا نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان بندرانزلی از دستگیری مردی که با همکاری همسر و فرزندش اقدام به توزیع موادمخدر در این شهرستان کرده بود، خبر داد. سرهنگ شعبانی با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش‌های مردمی به پلیس مبارزه با موادمخدر بندرانزلی مبنی فعالیت گسترده فردی به نام حمیدرضا در امر تهیه و توزیع موادمخدر، ماموران در تعقیب و مراقبت دو هفته‌ای سوژه از صحت گزارش اطمینان حاصل کردند. واحد‌های عملیاتی پلیس در این راستا از مقام‌قضایی دستور دستگیری و بازرسی از منزل متهم را اخذ کردند و وی را در حال فروش موادمخدر با یک کیلو و پانصد گرم تریاک به همراه شخص خریدار دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی بندر انزلی با بیان اینکه اکیپ عملیاتی با رعایت کلیه موازین شرعی و قانونی وارد منزل متهم شدند، گفت: هنگام ورود، ماموران دو نفر را در حال استعمال موادمخدر مشاهده و دستگیر کردند. به گفته وی، در بازرسی از منزل و جاسازی‌های تعبیه‌شده، مقدار ده کیلو و پانصد گرم موادمخدر از نوع تریاک و دو قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز، هفت قطعه تجهیزات گیرنده ماهواره به همراه شش تیغه قمه و چاقو کشف و ضبط شده است.

 

کارگر ساختمانی زیر آوار گرفتار شد

سایت سازمان آتش نشانی نوشت: تخریب غیراصولی و ناایمن ساختمان قدیمی فرسوده حادثه ساز شد و با ریزش یکباره سقف آن، کارگری که در ساختمان مشغول کار بود زیر آواری از سنگ و خاک گرفتار شد. با اعلام حادثه ریزش آوار در ساختمان قدیمی در حال تخریب در خیابان قزوین، خیابان سخایی به ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 5 و گروه نجات 1 آتش نشانی همزمان ساعت 13:15 دقیقه امروز روانه محل حادثه شدند.
هادی میرافضلی- معاون منطقه 1 عملیات آتش نشانی تهران- که در محل حادثه بود، گفت: آتش نشانان و نجاتگران آتش نشانی با توجه به اهمیت سرعت عمل در این گونه حوادث بی درنگ همزمان با عملیات ایمن سازی تلاش های خود را برای نجات کارگر گرفتار شده آغاز کردند و با آواربرداری موفق شدند وی را که کاملا زیر خرواری خاک قرار داشت از زیر آوار بیرون آورند و در اختیار امدادگران اورژانس قرار دهند.

 

به دوستان فیسبوکی اعتماد نکنید!

ایسنا نوشت: معاون اجتماعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی به کاربران اینترنت و شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد قبل از تایید افراد به عنوان دوست ابتدا هویت واقعی آنان را شناسایی کنید. سرهنگ محسن میربهرسی ضمن هشدار به کاربران اینترنت گفت: دوستان شما در فیسبوک یا دیگر شبکه‌های اجتماعی دوست‌یابی ممکن است، هکرها یا کلاهبردار اینترنتی باشند که قصد دارند اطلاعات خصوصی و حساس شما را به سرقت ببرند. میربهرسی با بیان اینکه شیوه‌های مورد استفاده هکرها تا بدان حد پیچیده شده که حتی ممکن است افراد متخصص و حرفه‌ای را نیز فریب دهد گفت: هکرها، کلاهبرداران را به عنوان دوست در شبکه‌های اجتماعی خارجی تایید کرده تا از این طریق دسترسی به اطلاعات شخصی و خصوصی را ممکن کنند.
معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا گفت: برای این کار هکرها با جمع‌آوری اطلاعات در مورد کاربر موردنظرشان، تلاش می‌کنند یکی از دوستان وی را که در این سایت عضویت ندارد را به عنوان هدف انتخاب کرده و او هم به علت بی‌توجهی نمی‌تواند متوجه واقعیت مطلب شود. در نتیجه این کاربر فریب خورده و دسترسی به اطلاعات حساس خود را برای هکرها ممکن می‌کند.
معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا با بیان اینکه هکرها از این اطلاعات برای باجگیری، فریب، خالی‌کردن حساب بانکی افراد، ارسال هرزنامه و سرقت اطلاعات خصوصی و محرمانه سوء استفاده می‌کنند به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد قبل از تایید افراد به عنوان دوست ابتدا هویت واقعی آنان را شناسایی کنند و از ارسال درخواست توسط او مطمئن شوند.

  

5 سال فرصت برای تهیه خانه باز هم کم بود

فارس نوشت: زنی در دادگاه خانواده گفت: شوهرم طی 5 سال زندگی مشترک نتوانست خانه‌ای مستقل تهیه کند ولی باز هم مدعی است که فرصت می‌خواهد و می‌تواند آن را تهیه کند. این زن با مراجعه به خانواده شهید محلاتی دادخواست جدایی خود را به قاضی شعبه 245 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد و در برابر قاضی این شعبه با بیان اینکه شوهرم نزدیک به 5 سال است به من وعده داده که خانه‌ای مستقل تهیه کند، گفت: حدود 9 سال از زندگی مشترک‌مان می‌گذرد و طی این سال‌ها در خانه مادرم زندگی کردیم و شوهرم حاضر به قبول خرید خانه نشد. درست است که مادرم به روی خودش نمی‌آورد ولی دیگر خجالت می‌کشم که در خانه آنها بمانم، در حقیقت شوهرم از این وضع سوءاستفاده کرده است. می‌خواهم از شوهرم جدا شوم و در خانه مادرم به راحتی و بدون خجالت کشیدن زندگی کنم.
مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به اینکه همسرم باید گذشت کند، عنوان کرد: می‌خواهم کمی بیشتر به من فرصت بدهد تا بتوانم خانه‌ای تهیه کنم. کارمند هستم و همسرم باید درک کند که وضع مالی خوبی ندارم تا بتوانم خانه‌ای مستقل تهیه کنم ولی به خاطر حفظ زندگی‌مان از او فرصتی برای تهیه خانه می‌خواهم. زن عنوان کرد: 5 سال است که به شوهرم فرصت داده‌ام ولی او کاری انجام نداد و بی‌مسئولیت بود؛ باز هم به خاطر آینده فرزند 4 ساله‌ام به او فرصت می‌دهم تا طی 6 ماه آینده خانه‌ای تهیه کند. قاضی این شعبه بعد از چند دقیقه سکوت زن و مرد را به مصالحه دعوت کرد همچنین حکمی مبنی بر طلاق صادر نکرد و جلسه را پایان داد.

 

برخورد خاور و تریلی قربانی گرفت

ایسنا نوشت: مدیر روابط عمومی مرکز فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی، از مصدومیت چهار نفر بر اثر واژگونی پراید در آزاد راه زنجان - تبریز خبر داد. حبیب حسین‌قلی‌زاده در این‌باره گفت: با اعلام این خبر در ساعت 7:15 صبح روز چهارشنبه به مرکز فوریت‌های پزشکی استان، آمبولانس ‌های فوریت‌های پزشکی بستان‌آباد و هلال احمر به محل اعزام و مصدومان را به بیمارستان بستان‌آباد منتقل کردند. حسین‌قلی‌زاده ادامه داد: در حادثه‌ای دیگری که در 25 کیلومتری جاده قدیم میانه - زنجان به وقوع پیوسته است، راننده یک خاور بر اثر برخورد با تریلی جان خود را از دست داد. وی با اشاره به وقوع حادثه دیگری در سه کیلومتری «دوزدوزان» بستان‌آباد گفت: بر اثر برخورد نیسان و روآ در ساعت 7:20 صبح امروز، یک نفر کشته و دو تن دیگر نیز مجروح شدند که توسط آمبولانس‌های «دوزدوزان» و «مهربان» به بیمارستان سراب منتقل شدند.

 

یک باند بین المللی مواد مخدر در ارومیه منهدم شد

ایرنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب ارومیه از شناسایی و انهدام یک باند بین المللی مواد مخدر در ارومیه خبر داد. امامعلی بقائی افزود: این باند بین المللی تهیه، توزیع و قاچاق مواد مخدر در ارومیه با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و هماهنگی دستگاه قضائی منهدم شد. 800 کیلوگرم مواد مخدر شامل 600 کیلوگرم مرفین و 200 کیلوگرم تریاک از این باند نیز کشف و ضبط شده است. سه نفر اعضای اصلی این باند نیز دستگیر شده اند.
وی گفت: محموله بزرگ مواد مخدر مکشوفه با شگردهای خاصی به شهرستان ارومیه منتقل شده بود و قاچاقچیان قصد توزیع آن در سطح استان را داشتند که با اقدام به موقع از توزیع آن جلوگیری به عمل آمد. بقائی برآورد ارزش ریالی محموله مکشوفه را بیش از 70 میلیارد ریال اعلام کرد.

 

سه هزار و 830 نفر به اتهام جرایم مرتبط با موادمخدر دستگیر شدند

ایسنا نوشت: فرمانده انتظامی استان لرستان از کشف بیش از دو تن موادمخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد. سردار کاظم علیزاده با بیان اینکه راه‌های مواصلاتی استان 20 درصد بارانداز قاچاق موادمخدر و 80 درصد محل گذر مواد است، گفت: در مدت هشت ماه امسال سه‌هزار و 830 سوداگر مواد اعم از قاچاقچی، خرده‌فروش‌های کلی و جزیی و معتادان توسط پلیس دستگیر شده‌اند. در این مدت 34 مورد محل را از وجود معتادان پاکسازی کردیم که این افراد در حال حاضر در 110 کمپ در سطح استان نگهداری می‌شوند.
علیزاده با انتقاد از نبود محلی برای قرنطینه معتادان پرخطر در استان تصریح کرد: متاسفانه نیروی انتظامی با همکاری شهرداری‌های اقدام به جمع‌آوری معتادان کرده اما به دلیل نبود قرنطینه بعد از 48 ساعت آنان در شهر رها می‌شوند. به گفته فرمانده انتظامی استان لرستان، مکان‌هایی که متقاضی نگهداری از معتادان پرخطر هستند برای نگهداری هر کدام از آنان ماهیانه 130 هزار تومان نیاز دارند که این اعتبار در دست ما نیست.
47282

کد خبر 189440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =