سلطان بن عبدالعزیز: تنها با جنگ می‌توان بیت‌المقدس را پس گرفت

کشورهای عرب تنها از راه جنگ می‌توانند بخش قدیمی بیت‌المقدس را از اسرائیل پس بگیرند... چیزی که با جنگ گرفته شده است تنها از راه جنگ پس گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز یک‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۵۸، بیست روز پس از انعقاد پیمان صلح مصر و اسرائیل، روزنامه‌ی آیندگان به نقل از آسوشیتدپرس از بیروت درباره‌ی واکنش سلطان بن عبدالعزیز وزیر وقت دفاع عربستان و پادشاه کنونی این کشور نوشت:

سلطان بن عبدالعزیز وزیر دفاع عربستان سعودی گفت کشورهای عرب تنها از راه جنگ می‌توانند بخش قدیمی بیت‌المقدس را از اسرائیل پس بگیرند.

سلطان بن عبدالعزیز وزیر دفاع عربستان سعودی گفت کشورهای عرب تنها از راه جنگ می‌توانند بخش قدیمی بیت‌المقدس را از اسرائیل پس بگیرند. سلطان بن عبدالعزیز در بیانیه‌ای که از خبرگزاری عربستان سعودی پخش شد و روزنامه‌های بیروت آن را منتشر کردند گفت چیزی که با جنگ گرفته شده است تنها از راه جنگ پس گرفته می‌شود. وزیر دفاع عربستان سعودی افزود در عین حال عربستان سعودی از هرگونه تلاش بین‌المللی برای پس گرفتن بیت‌المقدس از راه‌های مسالمت‌آمیز حمایت می‌کند.

وی هشدار داد جهان عرب باید هشیار و مراقب باشد زیرا اسرائیل در انتظار فرصت مناسب برای ضربه زدن به اعراب است.

حکومت عربستان سعودی مخالف پیمان صلح دوجانبه‌ی مصر و اسرائیل است زیرا این پیمان شامل تعهد اسرائیل برای خروج از بیت‌المقدس نیست. این کشور بارها خواستار یک جهاد اسلامی جهت پس گرفتن بیت‌المقدس شده است که در جنگ ۱۹۶۷ خاورمیانه به اشغال اسرائیل درآمد.

۲۵۹۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1894992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =