۰ نفر
۲۴ آذر ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۸

فارس نوشت:

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت: متهم معروف به عقرب سیاه بهمن امسال در شعبه 79 دادگاه کیفری محاکمه می‌شود. محسن افتخاری با بیان اینکه زمان محاکمه مجدد عقرب سیاه تعیین شده است اظهار داشت: این متهم بهمن‌ امسال در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود. وی با بیان اینکه این پرونده به شعبه صادرکننده رأی بازگشته است گفت: عقرب سیاه در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران و این‌بار به ریاست قاضی محمدی‌کشکولی محاکمه می‌شود.
دیوان عالی کشور تاریخ 11 آبان امسال، حکم صادره از شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر تبرئه عقرب سیاه، جوانی که متهم به آزار و اذیت تعدادی زن و دختر جوان در تهران بود را نقض کرد. در اطلاعیه دیوان عالی کشور آمده بود: بر اساس اعلام ریاست اداره دفتر دیوان عالی کشور پرونده صادق مرادی معروف به "عقرب سیاه" در شعبه 14 دیوان عالی کشور رسیدگی و به دلیل وجود 9 مورد نقص در تحقیقات، حکم نقض و جهت تجدید رسیدگی به شعبه 79 دادگاه کیفری استان مرجوع شده است. با توجه به این رأی، پرونده به دادگاه کیفری ارسال ‌شد تا مجدداً مورد رسیدگی قرار گیرد.
عقرب سیاه بعد از اعلام شکایت از سوی تعدادی زن و دختر جوان تهرانی مبنی بر ربودن و آزار و اذیت آنها دستگیر و در سال 88 از سوی شعبه 77 دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد.

این حکم از سوی دیوان عالی کشور نقض شد و این بار در بهمن سال گذشته پرونده در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت که قضات این شعبه با اکثریت آرا حکم به تبرئه وی داده بودند.
47282

کد خبر 189521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۴
  6 0
  قوه قضاییه!! این رو بدون که من به شخصه منتظرم ببینم جریان این پرونده چی میشه ! فکر ناموس خودت بوده. ملت بیدارند تا عدالت اسمی را در عمل ببینند
 • بدون نام IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۴
  5 0
  چرا تبرعه شده بود ؟