تهدیدها در حوزه اتباع بیگانه به فرصت تبدیل شود

معاون سیاسی، امنیتی استاندار قزوین گفت: نگاه ما به حوزه اتباع و مهاجرین نگاه فرصت، تهدید است؛ ما باید فرصت را از دل تهدید بیرون بکشانیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عباس کاظمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در بازدید از اداره کل اتباع استان قزوین، ضمن اشاره به نمایش غیورمندانه سپاه، تصریح کرد: در عملیات صورت گرفته دست قدرتمند مردم ایران از آستین نیروهای سپاه بیرون آمد و رژیم صهیونیستی را تنبیه کرد، این عملیات محصول انسجام، یکپارچگی و وحدت ملت بزرگ ایران و باور عمیق به مسیر مبارزه است که به دست غیور سپاه به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: امروز ضربه تاریخی که نیروهای مسلح ایران به صهیونیست‌ها وارد کردند معادلات را در فضای نظامی، اقتصادی و سیاسی جهان تغییر داد، حوادث پس از این حمله و اقداماتی که در حوزه دیپلماسی رخ داد نیز سیلی دیگری بود؛ آن‌ها تصور می‌کردند شورای امنیت حداقل یک بیانیه صادر کند اما حتی بیانیه هم صادر نشد.

کاظمی بیان کرد: نوع مواجه دولت‌ها با این اتفاق قابل توجه بود، نوع مواجهه کشورهای عضو شورای امنیت به جز سه کشور اروپایی و آمریکا و فضای عمومی جلسه نشان داد که در فضای دیپلماسی نیز توفیق پیدا کردیم و سیلی دوم از ناحیه دیپلماسی نثار رژیم شرور شد که جای شکرگزاری دارد.

وی افزود: سال‌هاست دشمنان تلاش می‌کنند که جمهوری اسلامی را ضعیف جلوه دهند، حالا چطور توجیه می‌کنند که در چنین شرایطی، نه مخفیانه و غافلگیرانه بلکه ۷۲ ساعت قبل ایران عملیات را اعلام و لحظه شروع را رسانه‌ای می‌کند؟ همین اطلاع‌رسانی عملیات معانی و پیام‌هایی در عالم سیاست دارد و آنها که منصف هستند و ملت‌های آزاده حتما این پیام بزرگ را دریافت کردند.

معاون استاندار بیان کرد: فضای رسانه در این شرایط دارای اهمیت بیشتری است، تا قبل از عملیات می‌گفتند نمی‌توانیم و فرماندهان جبهه مقاومت کم آوردند و یارای انتقام‌گیری ندارند، حالا که این حمله با موفقیت انجام شده ما که رسالت جهاد تبیین داریم باید این موارد را مورد توجه قرار دهیم و به خوبی آن را تبیین کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اولین بازدید خود در سال جاری، افزود: انتخاب اتباع برای اولین بازدید در سال جاری دارای پیام سیاسی و عملیاتی است، اتباع موضوع بسیار مهم است و نگاه ما به حوزه اتباع و مهاجرین نگاه فرصت،تهدید است؛ ما باید فرصت را از دل تهدید بیرون بکشانیم.

کاظمی تأکید کرد: چالش‌های موجود در فضای اتباع با همین رویکرد و توجه اصلاح می‌شود، بخشی از چالش‌ها نیز با تدبیر و مدیریت درست باید حل شود که تلاش می کنیم با برگزاری جلسات منظم آن را در دستور کار قرار دهیم؛ قطعا با برگزاری جلسات اختصاصی در خصوص اتباع در سطح کلان استان به فراخور جلسات تذکرات لازم در این خصوص به مدیران ذی ربط داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: در دیپلماسی داخلی باید مواردی رعایت شود تا هزینه متحمل نشویم، مدیریت باید بهینه و بهره‌ور شود و در غیر این صورت برای مدیریت خسارت بار است.

این قائم مقام اظهار کرد: در حوزه اداره کل اتباع روند رو به جلو، هوشمندانه و در فضای تعاملی است، این اداره کل نمی تواند مستقل از بقیه ارکان کاری انجام دهد بنابراین نیاز به تقویت تعامل با دستگاه قضا، نهادهای امنیتی و مجموعه‌های مرتبط با اتباع، لازمه کار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: کمیسیون ساماندهی اتباع نیز باید به صورت منظم تشکیل شود تا مسائل به طور مرتب و دقیق مورد بررسی و حل قرار گیرد، همچنین احداث ساختمان جدید که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت داشته است باید سرعت بگیرد تا به زودی شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1895916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =