۰ نفر
۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۷
وضعیت کیفیت هوای تهران صبح روز ۲۹ فروردین

میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲۹ فروردین ماه) در شرایط قابل قبول است.

به گزارش خبرآنلاین، شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر تهران در بیست و نهمین روز از فروردین ماه در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

ایرنا در گزارشی نوشت: پایتخت نشینان درحال سپری کردن یک فروردین کاملا متفاوت نسبت به سال های گذشته هستند چرا که در این ماه هنوز حتی یک روز نیز کیفیت هوا ناسالم نبوده و تنها برای چند ساعت در این ماه کیفیت هوا ناسالم شده است و صبح امروز / چهارشنبه نیز شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر تهران روی عدد ۸۴ و در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوا با قرار گرفتن روی عدد ۷۰ در شرایط سالم بود.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران هیچ نقطه ای از پایتخت در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) نیست و بیشتر مناطق در شرایط سالم قرار دارد.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان ۵ روز هوای پاک و ۲۳ روز هم هوای سالم استنشاق کردند و بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران همه مناطق در وضعیت سالم است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1896168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =