کمتر از سه ماه تا برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است با این حال هنوز که هنوز است جبهه پایداری به مخالف خوانی خود ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین، تا کنون تلاش‌های بزرگان اصولگرا برای پیوستن حامیان سابق دولت به لیست جبهه متحد پاسخ درخوری را دریافت نکرده است. البته در سخن تمام اعضای جبهه پایداری همچنان بر وحدت تاکید می‌کنند و برای پیوستن به قاطبه‌ اصولگرایان اظهار تمایل می‌کنند. به عنوان مثال علی‌اصغر زارعی یکی از اعضای این جبهه با تاکید بر این‌که ما کماکان به وحدت معتقدیم، گفت: ما منشور اصولگرایی را قبول داریم ولی بحث ما در شیوه اجرایی پیاده‌سازی این منشور است.
این عضو جبهه پایداری به ایسنا گفت: ما منشور اصولگرایی را قبول داریم و معتقدیم این منشور یکی از کارهای بزرگی است که علما انجام داده‌اند. البته ما در شیوه اجرای این منشور با دوستان اصولگرا اختلاف نظراتی داریم و بر این اساس پیشنهاد داشتیم که در جلساتی این اختلافات را حل کنیم. به گفته وی،‌ این در حالی است که تاکنون چنین رغبتی برای حل مساله از طرف اصولگرایان مشاهده نشده است.
زارعی بر خلاف تمامی دعوت هایی که از جبهه پایداری برای پیوستن به جبهه متحد شده است و حتی آیت الله مهدوی کنی نیز چندین بار در اظهارنظرهای خود بر این موضوع تاکید کرده است، اظهار داشت: از ما دعوت نکرده‌اند لذا ما نیز به آنها نپیوستیم!
اگرچه آیت الله مهدوی کنی و آیت الله یزدی با ورود به عرصه انتخابات سنگ بنای وحدت اصولگرایان را گذاشته‌اند و از سوی دیگر آیت الله مصباح یزدی نیز داعیه تفرقه و جدایی از جامعیتن را ندارند اما به نظر می رسد که اعضای جبهه پایداری سعی ندارند به این دایره وحدت بپیوندند.
به همین دلیل است که حتی با وجود برگزاری جلسات خصوصی بین اعضای این جبهه با آیت الله مهدوی کنی،برخی از اعضای جبهه پایداری هنوز مدعی هستند که سایر اصولگرایان تمایلی برای پیوستن آنها به جبهه متحد ندارند. مانند آنچه که در سخنان زارعی دیده می‌شود. در همین حال قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از اعضای جبهه پایداری خواست که اگر به جمع اصولگرایان نمی‌پیوندند، دست به تخریب آنها هم نزنند. اسدالله بادامچیان به ایسنا گفت: من معتقدم وحدت بین اصولگرایان حاصل شده و عمده اصولگرایان در سراسر کشور به آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله یزدی به عنوان دو آیت حق و هم‌چنین جبهه متحد اصولگرایان احترام می‌گذارند.
وی با بیان این‌که در صورت پیوستن جبهه پایداری به جمع اصولگرایان در ظرفیت وحدت خلایی ایجاد نمی‌شود، یادآور شد: آنها اگر مایل باشند به این ترکیب وارد می‌شوند و اگر مایل نباشند هم این موضوع مساله چندانی ایجاد نمی‌کند چرا که آنها گروهی هستند که می‌توانند برای خودشان فهرست بدهند و احتمالا این فهرست مشترکات فراوانی با فهرست اصولگرایان خواهد داشت. افتراق و جدایی بین اصولگرایان، آب ریختن به آسیاب دشمن است. ‌این‌که اعضای جبهه پایداری بخواهند عده‌ای از اصولگرایان عمده را تقسیم‌بندی کنند و بگویند آنها مردودین ساکت و چنین چیزهایی هستند نه تنها به وحدت کمک نمی‌کند بلکه به فعالیت‌های اصولگرایان آسیب می‌زند.
با این وجود که هنوز روند وحدت اصولگرایان به نتیجه نرسیده است. اما جبهه متحد فعالیت‌های انتخاباتی خود را جدی‌تر می‌کند. کما اینکه کمیته‌های سیاسی، فن‌آوری و مجازی، بانوان، اقشار، رسانه و استانی جبهه متحد اصولگرایان به زودی تشکیل می‌شود.جبهه متحد اصولگرایان در نامه‌های جداگانه به اضلاع‌ اصولگرایی از آنها برای معرفی نماینده برای حضور در کمیته‌های مختلف، دعوت کرده است.
در همین حال دغدغه یافتن نامزدهای صاحب صلاحیت نیز یکی از دغدغه های جدی اصولگرایان است. رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به پیش‌رو بودن انتخابات مجلس تاکید کرد: مردم نمایندگانی را انتخاب کنند که در خدمت اسلام و انقلاب باشند. غلامعلی حدادعادل تصریح کرد: مردم همواره نشان داده‌اند که در مواقع حساس با هوشیاری و بصیرت عمل کرده و می‌کنند.وی اظهار کرد: در انتخابات آینده هم مردم با هوشیاری و با تشخیص درست انتخابات پرشوری را رقم خواهند زد.
29219
کد خبر 189745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =