وجود هزار و ۷۹۶ تخت بیمارستانی فعال در چهارمحال و بختیاری

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی وچهارمحال و بختیاری از وجود هزار و ۷۹۶ تخت بیمارستانی فعال در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال و بختیاری ،دکتر علی مختاری در تشریح این خبر اظهار داشت: از این تعداد هزار و ۵۵۷ تخت تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و ۲۳۹ تخت غیردانشگاهی است.

وی افزود: از تعداد تخت‌های بیمارستانی استان ۴۵۳ تخت در بیمارستان هاجر(س)، ۳۸۰ تخت در بیمارستان آیت الله کاشانی، ۲۰۰ تخت در بیمارستان ولیعصر(عج) بروجن، ۱۵۰ تخت در بیمارستان شهدا فارسان، ۸۰ تخت در بیمارستان سینا جونقان، ۲۳۱ تخت در بیمارستان سیدالشهدا لردگان، ۴۴ تخت در بیمارستان اردل، ۳۹ تخت در بیمارستان کیار و چهار تخت در مراکز درمانی کوهرنگ و مالخلیفه فعال است.

دکتر مختاری اضافه کرد: راه‌اندازی بخش پیوند کبد غرب کشور با بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار و انجام ۱۰ عمل جراحی موفق، خرید و ورود بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال تجهیزات پزشکی به استان، راه‌اندازی بخش لیزیک چشم بیمارستان کاشانی با دستگاه لیزر اگزایمر پیشرفته به ارزش سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و خرید دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی به ارزش دو هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بخشی از اقدامات انجام شده در حوزه درمان می‌باشد.

وی بیان داشت: خرید نخستین دستگاه اسپکت‌سیتی پیشرفته به ارزش شش هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و خرید اولین دستگاه رادیوتراپی در بخش دولتی استان به ارزش دو هزار میلیارد ریال از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته به شمار می‌رود.

دکتر مختاری ادامه داد: از سال۱۴۰۰ تاکنون ۱۸۷ پزشک متخصص و ۲۳ پزشک عمومی در استان جذب شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1898948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =