العالم نوشت:

وزیر امورخارجه قطر اعلام کرد، رییس جمهوری سوریه طرح اتحادیه عرب را امضا خواهد کرد.

 "حمد ن جاسم آل ثانی" در اضهاراتی تأکید کرد، بشار اسد طرح اتحادیه عرب و پروتکل ناظران را امضا خواهد کرد.

"یوسف بن علوی" وزیر امور خارجه عمان نیز امروز در ریاض ابراز امیدواری کرد که سوریه پروتکل اتحادیه عرب را طی 24 ساعت آینده امضا کند.

بن علوی در پایان نشست وزرای امورخارجه کشورهای شورای همکاری به خبرنگاران گفت، در صورت خودداری سوری ها از امضای پروتکل؛ شورای وزیران امورخارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب چهارشنبه آینده در قاهره دراینباه تصمیم گیری می کنند.

 با این حال برخی منابع رسانه ای اعلام کردند دمشق امضای پروتکل اتحادیه عرب را به امضای پروتکلی برای توقف حملات تبلیغاتی رسانه ای ضد سوریه، از سوی 5 کشور مرتبط با این طرح و عربستان سعودی مشروط کرده است.

این منابع تأکید کردند، شرط سوریه موجب خشم دبیرکل اتحادیه عرب شد، و این شرط احتمالا موجب توصیه کمیته پیگیری برای ارجاع طرح عربی به سازمان ملل شده است.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز به نقل از منابع غربی اعلام کرد که ترکیه به دنبال برکناری بشار اسد رییس جمهوری سوریه است، البته پس از آنکه مخالفان سوریه در خارج از این کشور برای این موضوع آماده شوند.

ترکیه پایگاه اصلی مخالفان و افراد مسلح مخالف سوریه در خارج از این کشور است، و بیشتر جلسات مخالفان و آموزش و سازماندهی عناصر مسلح مخالف، در این کشور صورت می گیرد.26151


 

کد خبر 190067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =