صرفه جویی بیش از ۳.۶ میلیون لیتر فرآورده های نفتی در سال ۱۴۰۲

مدیرمهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان سمنان از صرفه جویی ۳.۶ میلیون لیتری فرآورده های نفتی با گازرسانی به ۳۳۴واحد تولیدی و صنعتی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش حبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان؛ مجید مهربد مدیرمهندسی و اجرای طرح های این شرکت با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: در راستای رونق تولید و کمک به اقتصاد کشور، تعداد ۳۳۴ واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان در سال ۱۴۰۲ گازرسانی شده که از این تعداد ۱۲۳واحد مشمول مصوبه شورای اقتصاد و با حمایت های دولتی انجام شده است.

مهربد با بیان اینکه اجرای مصوبه شورای اقتصاد فرصت مغتنمی را برای گازرسانی با تسهیلات مناسب به واحدهای تولیدی و صنعتی در اقصی نقاط استان پهناور سمنان فراهم نموده است، افزود: از ابتدای شروع طرح مصوبه شورای اقتصاد، تعداد ۶۸۶ واحد صنعتی و تولیدی مشمول طرح تا پایان سال ۱۴۰۲ از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند، که با گازدارشدن این صنایع امکان جایگزینی ۱۳۰هزار و ۸۰۰ متر مکعب در ساعت حجم گاز به جای مصرف سایر فرآورده های نفتی ایجاد گردید.

وی خاطرنشان کرد: از آغاز اجرای طرح مصوبه شورای اقتصاد تاکنون، بیش از ۴۵ میلیون لیتر در مصرف فرآورده های نفتی صرفه جویی شده است.

مدیرمهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان سمنان نقش بی بدیل گاز در سبد انرژی را قابل توجه دانست و افزود: جایگزینی گاز طبیعی به عنوان یکی از اهداف استراتژیک این شرکت علاوه بر حفظ محیط زیست، در رونق تولید و رشد و توسعه استان نقش بسزایی دارد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1901588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =