انتقاد جعفرزاده از بازداشت صادق زیباکلام / بخاطر دعواهای اصولگرایان بر سر کرسی ریاست مجلس می‌خواهند حواس‌ها را پرت کنند

نماینده ادوار مجلس گفت: آقای زیباکلام، یک شخصیت سیاسی، بزرگ، آزاده، متفکر و محقق است؛ آدم دوزاری نیست و دستگیری او در روز رونمایی از کتابش در نمایشگاه اقدام تلخی بود. مطمئن هستم که خیلی‌ها در درون انقلاب و سیستم امنیتی از این موضوع متاثر هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صبح روز یکشنبه، خبرگزاری قوه‌قضائیه، اعلام کرد که؛ «در پی قطعی شدن برخی احکام پرونده‌های قضایی صادق زیبا کلام، این فرد جهت اجرای احکام صادره وارد زندان شد.» این خبر با واکنش‌هایی از سوی چهره‌های سیاسی و رسانه‌ای مواجه شد.

در همین راستا، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده ادوار مجلس، در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین، با اشاره به این موضوع گفت: تنها سندی که ما می‌توانستیم در کشور ارائه کنیم که آزادی هست، صادق زیباکلام بود که آن را هم از ما گرفتند. این مسئله نشان می‌دهند که آزادی‌ها محدود شده و هر حرف زدنی جرم محسوب می شود.

خیلی از حرف های زیباکلام را قبول ندارم اما دلیلی برای بازداشت او نیست

وی با بیان اینکه، آقای زیباکلام، یک تاریخ شناس، آدم آزاده، حر و دلسوز کشور هستند، ادامه داد: من به شخصه خیلی از حرف‌های او را قبول نداشته و به آنان نقد دارم اما دلیل نمی‌شود که او را در روز نمایشگاه کتاب بازداشت و زندانی کنند. این نشان می‌دهند که آزادی‌های اجتماعی و جمهوریت در خطر است و باید یک فکر اساسی برای آن شود.

وی گفت: من پیش‌بینی می‌کنم که درپی دعواهای اصولگرایان برای کسب کرسی ریاست مجلس می‌خواهند حواس‌ها را پرت کنند اما آنقدر مشکلات زیاد است که با این مسائل پاک نخواهد شد.

بازداشت زیباکلام یک خطای حاکمیتی است

وی با بیان اینکه هر از چند گاهی می‌خواهند یک شوکی به جامعه وارد کنند، گفت: زیباکلام هر از گاهی مطالبی را بیان می‌کرد که انتقادات زیادی هم به او وارد بود اما اینکه این استاد دانشگاه را بازداشت کنند، یکی از خطاهای بزرگ حاکمیتی است، باید بعد از مشارکت ۸ درصدی در انتخابات عزا می‌گرفتند که آن را حماسه خوانده و حتی وزیر کشور توئیت خود را پاک کرد. این اقدامات پسندیده نیست و امیدوارم هرچه زودتر ایشان آزاد شود.

جعفرزاده ادامه داد: آقای زیباکلام در داخل صحبت می‌کرد، ما هر چه در داخل کشور منتقد داشته باشیم بهتر از آن است که در خارج داشته باشیم، ما نمی‌توانیم سرمایه‌های خودمان را حفظ کنیم.

هرکسی که خبر بازداشت آقای زیباکلام را شنید ناراحت شد

این نماینده سابق مجلس با اشاره به دعواهای اخیر اصولگرایان گفت: چندتا موضوع را میان خودشان قاطی کردند و حالا خبرِ گرفتن سکه و پولشویی‌هایشان، فسادهای بین آن ها برای طرح صیانت و اختلالات در اینترنت، مشارکت ۸ درصدی در انتخابات و ... درآمده است، گفتند یک شوک خبری ایجاد کنیم. هرکسی که خبر بازداشت آقای زیباکلام را شنید ناراحت شد. شاید شما هم حرف‌های او را قبول نداشته باشید اما این‌ حرف‌ها هیچ خطری نداشت.

جعفرزاده تاکید کرد: او در زیرزمین که صحبت نمی‌کرد؛ در نشست‌های دانشگاهی، صدا و سیما و حوزه‌های مجوزدار صحبت می‌کرد. این اقدامات، بیرون کردن افراد و ایجاد رادیوهای مخالف درست نیست.

وی گفت: آقای زیباکلام، یک شخصیت سیاسی، بزرگ، آزاده، متفکر و محقق است؛ آدم دوزاری نیست و دستگیری او در روز رونمایی از کتابش در نمایشگاه اقدام تلخی بود. مطمئن هستم که خیلی‌ها در درون انقلاب و سیستم امنیتی از این موضوع متاثر هستند.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1906315

برچسب‌ها