نطق جنجالی نماینده زن: دزدان سر گردنه در مصادر قدرت قرار گرفته اند و مافیای خودرو، دارو و دلار را به جان مردم انداخته اند /گلایه های دلخوش از رئیسی

دو تن از نمایندگان فعلی مجلس یازدهم که در پارلمان دوازدهم حضور نخواهند داشت، آخرین نطق میان دستور خود را ایراد کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی صبح امروز(سه شنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: من لازم میدانم در آخرین نطق این دوره از همکاران خوبم در مجلس شورای اسلامی تشکر کنم، اعم از نمایندگان، کارکنان عزیز و زحمتکش مجلس اعم از اداری و بخش های مختلف که زحمت کشیدند، حفاظت و حراست و سایر عزیزانی که در مجلس شورای اسلامی و زیر مجموعه تلاش کردند و تلاش می کنند و بعنوان "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق" از این عزیزان سپاسگزاری و قدردانی دارم.از عزیزان دولت که همکاری کردند و در این مدتی در خدمتشان بودیم، تشکر می کنیم.

بنابر گزارش خانه ملت، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور ادامه داد: ما دوست داریم که دولت موفق باشد ولی در برخی مواقع اعتقاد داریم که برخی تغییرات بدرستی صورت نمی گیرد یا اینکه اگر انجام می شود بدرستی انجام نمی شود. اقای حسینی معاون پارلمانی از اختیارات شما بود و تغییر دادید ولی ایشان فردی بااخلاق و محترم بود و با همه نمایندگان تعامل داشت. ضمن تبریک به آقای حسینی پور معاون پارلمانی جدید لازم است رییس جمهور محترم در برخی از بخش های اقتصادی کشور تجدید نظر کنند. متاسفانه این تجدید نظر صورت نگرفته و مردم در اقتصاد و معیشت دچار مشکل می باشند.

وی در خصوص آتش سوزی امامزاده ابراهیم شفت بیان کرد: در این اتفاق ۱۳۰ خانه مردم و محرومین در ییلاق شفت در منطقه امامزاده ابراهیم که مردم کشور برای زیارت به آن مکان مقدس می روند، اخیرا سوخت. استان گیلان ۹ ماه بارندگی و ۳ ماه چکه دارد. مردم در سیل و سرما زندگی می کنند و هیچ امکاناتی ندارند. من از وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی درخواست دارم که مشکل بیمه این عزیزان را حل کنند و از بنیاد مسکن تقاضا دارم که مشکلات را حل کنند. از رییس جمهور تقاضا دارم که دستور ویژه دهند تا تیم های ویژه کمک های لازم را انجام دهند تا مردم از این وضعیت نجات پیدا کنند.

ای نماینده مجلس در دوره یازدهم در خصوص بیمه تکمیلی فرهنگیان و بازنشستگان اضافه کرد: خدمات به این عزیزان ارائه نمی شود. من تقاضا دارم به این بخش توجه شود. کارانه پرستاران معوقه دارد. قیمت کود و سم اخیرا افزایش یافته و برای کشاورزان مشکل ایجاد کرده است و تقاضا دارم که به مشکلات اقتصادی و روزه مره مردم توجه شود. مردم امروز در ارتباط اقتصاد خودشان دچر مشکل هستند.

دلخوش اباتری یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند که سال جهش تولید با مشارکت مردم و چندین سال است که این مورد را تکرار می کنند. این تکرار برای این است که ما حواسمان جمع باشد ولی امروز برای تولید کننده واقتصاد مردم اولویتی درنظر گرفته نمی شود. تولیدکنندگان دچار مشکلات اساسی هستند. از گیلانی ها و مازندرانی ها در این جلسه تشکر می کنم و امیدوارم همه عزیزان موفق باشند.

نطق جنجالی نماینده زن: دزدان سر گردنه در مصادر قدرت قرار گرفته اند و مافیای خودرو، دارو و دلار را به جان مردم انداخته اند /گلایه های دلخوش از رئیسی

وای بر کسانی که به نام انقلاب به قدرت رسیدند و امروز آبروی انقلاب را به حراج گذاشته اند

همچنین بنابر گزارش خانه ملت، زهرا شیخی در نطق میان دستور نشست علنی امروز ( سه شنبه ۲۵ اردبیهشت ماه) خود گفت: مکتب فاطمی و آموزه های زینبی در بستر انقلاب اسلامی به من آموخت که همچون سه ساله امام حسین (ع) اگر در سه سالگی مفتخر به مدال فرزند شهید این انقلاب شدم باید در مسیر عاشورا حرکت کنم و چنان گام بردارم که در عین حرکت در مسیر ولایت و پیروی از خط امام جامعه چشمان بیدار و زبان آرمان‌های انقلاب اسلامی باشم و امید آن را دارم که کلامم بنیاد وجود یزیدیان نقاب بر چهره را آنچنان به لرزه درآورد که کاخ ظلم شان فرو ریزد و روزی فرا رسد که خودشان بخاطر خیانتی که در حق ولایت و نظام و انقلاب و خون شهدا کرده اند خود را لعنت کنند که خود کرده را تدبیر نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: یادتان هست امام‌ مان فرمود:«نگذارید این انقلاب بدست نا اهلان و نامحرمان بیفتد ...» ای کسانی که امروز مهمترین مصادر قدرت و تصمیم گیری این نظام را در اختیار گرفته اید در کدام سمت تاریخ انقلاب ایستاده اید که خودتان به معابر نفوذ دشمن بدل شده اید و خروجی تصمیماتتان مایه دلسردی و ناامید شدن مردم نجیب و جوانان غیور شده است و بجای اطاعت از ولی امرمان اهداف دشمن را تامین می کنید و صاحبان انقلاب را وادار نموده اید که فریاد وامصیبتا سر دهند که علمای اسلام و دلسوزان نظام به داد مملکت برسید

وی افزود: چرا باید ما به جایی برسیم که افرادی که با کلام و رفتار خود انقلاب را تیرباران می کنند و بی ریشه و بی مایه اند با اتصالشان به منابع قدرت و ثروت بتوانند به راحتی بر صندلی مسئولیت های حساس تکیه بزنند و هیچ قانون و نهادی هم در برابرشان قرار نگیرد چرا که جریان نفوذ همه جا رخنه کرده است و آن ها به راحتی بر قله افتخار نشسته اند و سربازان اصلی انقلاب را به حاشیه فرستاده اند و تراژدی ماجرا این است که آن ها روزی هزار بار ما را تکفیر می کنند.

این نماینده مردم در مجلس گفت: مگر نه این است که برای هر صندلی مسئولیت در این سرزمین دهها جوان نامدار به شهادت رسیده اند و برخی جنازه هایشان هنوز به آغوش خانواده برنگشته و باید پاسخگوی قطره قطره خون این شهدا باشیم پس چه بر سر خود آورده اید که آرمان‌های انقلاب اسلامی را سلاخی می کنید و برخی از غارتگران و افراد معلوم الحال را بر قلب ثروت های مردم و انقلاب نشانده اید و این غارتگران به یمن غفلت ناظرینی که قرار بود چشمان بیدار و مغزهای هوشیار این مملکت باشند پایکوبی می کنند و بدتر از دشمن بر میراث انقلاب می تازند اما نه تنها کسی را با آن ها کاری نیست بلکه صدها مشوق لاقید در مسیر آن ها گذاشته می شود تا هم از توبره بخورند و هم از آخور.

شیخی عنوان کرد: وای بر کسانی که به نام انقلاب به قدرت رسیدند و امروز آبروی انقلاب را به حراج گذاشته اند و با رها کردن این افعی های سیاسی و غارتگران اقتصادی و همراهی های مصلحتی با آن ها بار خود را بسته اند و به جای آن که یار انقلاب باشند سربار انقلاب شده اند.

شیخی تاکید کرد: دیگر چه می خواهند بر سر این انقلاب بیاورند. حجاب را به قربانگاه مصلحت اندیشی خود برده اند، مافیاهای خودرو و مسکن و دارو و دلار و طلا را به جان مردم انداخته اند، دزدان سرگردنه زیادی را در مصادر قدرت قرار داده اند، قدرت خرید مردم را به صفر رسانده اند، بازار را از مردم گرفته اند، انتخابات را ابزار دستان ناپاک برخی ناصالحان و نا اهلان نموده اند و آن را به مزرعه ای بی کیفیت از بذرهای خیانت و نفاق مبدل کردند و بدتر از همه ولایت و انقلاب را سپر اشتباهات خود کرده اند و هر چه ولی جامعه می گوید آن ها دقیقا بر عکس آن عمل می کنند و جای تاسف دارد که مصادیق این تخطی ها کم نیست. کافیست مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب داشته باشیم چقدر تذکر داده اند و بارها فرموده اند از قانون تخطّی نباید کرد، در اجرای قانون هم هرگز تأمّل و تردید نباید ورزید.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1906603

برچسب‌ها