۲۹ نفر
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۱
عدم پرداخت پول گندم کشاورزان خوزستانی

یک ماه از برداشت و فروش گندم خوزستان به سیلوها گذشته است و دولت پول گندم کشاورزان را پرداخت نکرده است.

میلاد(حامد) منصوری-:در سال های اخیر، کشاورزان خوزستانی با چالش‌های متعددی مواجه بوده‌اند که یکی از آن‌ها عدم پرداخت به موقع پول گندم فروخته شده به دولت است، این مسئله تأثیرات قابل توجهی بر زندگی روزمره و توانایی آن‌ها برای ادامه کشاورزی داشته است.

بر اساس گزارش‌های اخیر، وزیر جهاد کشاورزی قول داده است که مطالبات گندمکاران خوزستانی بزودی پرداخت خواهد شد اما تا امروز که اواخر اردیبهشت ماه می باشد پرداختی صورت نگرفته است بجز یکی دو شهرستان جنوب خوزستان که بعد از آن هیچ پول گندمی پرداخت نشد.

و مسئولان از زمان برداشت گندم بارها اعلام کردند که پول گندم در سریعترین زمان پرداخت خواهد شد اما متاسفانه این وعده ها هیچ وقت عملی نشد و مردم شدیدا از این وعدهای محقق نشده گلایه دارند

عدم پرداخت به موقع مطالبات می‌تواند ناشی از مشکلات بودجه‌ای دولت یا تأخیر در فرآیندهای اداری باشد،این موضوع می‌تواند منجر به بی‌ثباتی در بازار گندم و نارضایتی کشاورزان شود.

تأخیر در پرداخت‌ها می‌تواند بر توانایی کشاورزان برای تأمین هزینه‌های جاری و سرمایه‌گذاری برای فصل کشت بعدی تأثیر بگذارد. همچنین، این مسئله می‌تواند بر انگیزه کشاورزان برای تولید محصولات کشاورزی تأثیر منفی بگذارد.

برای جلوگیری از تکرار این مشکلات، پیشنهاد می‌شود که دولت برنامه‌های پرداخت مطالبات را با دقت بیشتری برنامه‌ریزی کند و شفافیت در فرآیندهای مالی را افزایش دهد. ایجاد صندوق‌های حمایتی برای کشاورزان در زمان‌های بحران نیز می‌تواند یک راه‌حل مؤثر باشد.

پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان برای حفظ ثبات اقتصادی و تضمین تولید پایدار گندم حیاتی است. امید است که با تلاش‌های دولت و پیگیری‌های مستمر، این مشکلات به زودی حل شوند و کشاورزان بتوانند با خیالی آسوده به فعالیت خود ادامه دهند.

بدهکاری کشاورزان،خرید کود و سموم و دیگر اقلام کشت گندم که عمدتا بصورت قرضی است سبب افزایش مشکلات کشاورزان شده و حتی تنش هایی را بوجود اورده است

نمایندگان مجلس،استاندار و دیگر مسئولان ارشد خوزستان تاکنون واکنش جدی نسبت به عدم پرداخت مطالبات کشاورزان نداشته اند و مردم از مسئولان خواستارند که بصورت جدی پیگیر مطالبات گندم باشند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =