علم الهدی: می‌خواهند هویت زیارتی مشهد را برهم بزنند و تفریحات را به راه بیندازند؛ من مخالفم/سخن مرا فقط از زبان خودم بشنوید

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حفاظت و صیانت از هویت زیارتی مشهد یکی از سه رسالت راهبردی است که برای خود در نظر گرفته‌ام.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید احمد علم‌الهدی، روز شنبه در نخستین دیدار با منتخبان جدید هیات‌مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی گفت: خیلی‌ها برنامه‌ریزی دارند این هویت زیارتی را برهم بزنند و بخش زیادی از این‌ها، سرمایه‌های کلان آوردند در این شهر تا انواع و اقسام تفریحات را به راه بیندازند تا از سیل جمعیتی که همه‌ساله به این شهر می‌آیند، محل درآمد مضاعف برای خود بسازند.

بنابر روایت ایرنا، وی ادامه داد: بنده با این موضوع مخالفت دارم و این مخالفت، سرمنشأ خیلی از دشمنی‌هایی است که امروز به سرکردگی همین جریان‌ها و به میدان‌داری رسانه‌های داخلی و خارجی جریان دارد. همین کلیپی که چند وقت قبل منتشر شد و به بنده منتسب کردند درباره بانوان محترم مشهدی و زائران عراقی صحبت کرده‌ام، ما پیگیری کردیم و حتی سرخط این جریان مشخص شد که همه شما می‌دانید و بارها در رسانه‌های خودتان پیرامون کذب این شایعه صحبت شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: همین‌ها منشأ تهمت‌ها، توهین‌ها و تهدیدهای امروز علیه بنده هستند که البته من از هیچ‌کدام از این حرف‌ها باکی ندارم زیرا این حکم صریح قرآن است که اگر کار برای خدا باشد، ذات اقدس پروردگار خودش از عِرض و آبروی بنده‌اش دفاع خواهد کرد. افزون بر این، من توقعی هم ندارم که رسانه‌ها در دفاع از بنده به خط شوند زیرا شما مأموریت‌های خاص خود را دارید اما این حقیقت غیرقابل انکار نیز وجود دارد که شما مکلف به بیان حقیقت و روشنگری هستید.

علم الهدی با اشاره به رسالت دیگر خود گفت: رسالت دوم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است. این حداقل وظیفه یک امام جمعه است که به‌اندازه وسع خود با منکرات مبارزه کند. وسع من هم برخورد سخت نیست فقط همین بیان از تریبون نماز جمعه است.

وی ادامه داد: سومین رسالت بنده نیز حفظ نهاد ولایت و نمایندگی رهبری در این استان است. این نمایندگی هم در دو بُعد مرجعیت رهبر معظم انقلاب و رهبری جامعه اسلامی نمود پیدا می‌کند. به طور کلی عمل به این سه رسالت، هزینه‌های زیادی برای بنده داشته و دارد اما بدیهی است هرکس هر کاری که بخواهد انجام دهد، باید هزینه آن را بپردازد.

او با تأکید بر ضرورت حفظ هویت زیارتی مشهدالرضا(ع) اضافه کرد: کلانشهری که در سال بیش از ۳۰ میلیون زائر دارد و به‌طور خاص، هشت میلیون زائر خارجی مهمان آن می‌شوند، این‌ها زیرساخت انتظامی می‌خواهد، تأمین امکانات حمل‌ونقل نیاز دارد و مساله اقامت، اسکان و رفاه زائران را مطرح می‌کند. در این شرایط، باید زیرساخت‌های زیارت آسان و میزبانی از مهمانان امام هشتم(ع) در آن ایجاد شود حتی اگر تحقق این هدف در گرو توجهات ملی و سرمایه‌گذاری‌های متمرکز حاکمیتی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: در شهری که در اوج زمان زیارتی دهه آخر صفر هفت میلیون و در اوج زمان زیارتی نوروز پنج میلیون زائر دارد، باید تمرکز رسانه‌های استان و شهر متمرکز بر بیان و پیگیری نیازهای موجود باشد.

علم الهدی افزود: در بین شهرهای پرجاذبه از نظر گردشگری و زیارتی در ایران حقیقت این است که فقط مشهدالرضا(ع) است که به‌معنای واقعی کلمه، شهر و قطب زیارتی محسوب می‌شود زیرا هرساله میلیون ها زائر داخلی و خارجی فقط به‌قصد زیارت امام هشتم(ع) راهی این شهر می شوند که رسیدگی به آن‌ها، برای اصحاب رسانه هم تکالیفی ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین چالش امروز استان در عرصه رسانه مربوط به واکنش‌های هیجانی برخی رسانه‌ها ست، اظهار کرد: در خانه مطبوعات باید نسبت به این مساله رسانه‌ها و دغدغه‌های روزمره خبرنگاران به‌دقت طرح‌ریزی شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه باید حد و مرز میان کنشگری اجتماعی و بهره جویی سیاسی معلوم باشد افزود: کنشگر اجتماعی همین خیران و فعالانی هستند که امروز بی ادعا در حاشیه شهر و هر جا مشکل باشد، به میدان می‌آیند. نباید به آن کسی که از هر ابزاری برای رشد سیاسی خود استفاده می‌کند، نام کنشگری اجتماعی اطلاق کرد.

علم‌الهدی در درباره نقل‌قول‌های متفاوت از سخنان خود گفت: همان‌طور که بارها این نکته را در جلسات رسمی و غیررسمی مطرح کرده‌ام، من زبان خودم هستم. سخن مرا فقط از زبان خودم بشنوید و اگر حرفی به من نسبت داده می‌شود، مرجع رسمی فقط رسانه دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان است.

۲۷۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =