زلزله مصوبه مجلس در خصوص تعطیلی شنبه/ جلالی: اتفاق ننگین در روزهای آخر مجلس بود/ مصری: این عناوین در شأن مجلس نیست

نماینده رفسنجان در مجلس در واکنش به مصوبه مجلس در خصوص تعطیلی روز شنبه گفت: این مصوبه اتفاق ننگینی بود که در روزهای آخر مجلس رخ داد؛ ضمن  عذرخواهی از پیشگاه خداوند متعال و مردم نجیبمان، امیدوارم این مصوبه از سوی شورای نگهبان رد شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین جلالی نماینده رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت صحن مجلس در تذکری با بیان اینکه «یکی از نعمت‌های که خدا به ما عنایت کرده، نعمت ولایت، نظام اسلامی و کشور امام زمان است»، اظهار کرد: متاسفانه درک کاملی از ولایت نایب امام زمان بر کشور ایران اسلامی و معرفت و حاکمیت دین نداریم؛ لذا بسیاری از حرف‌ها و کارهای ما به گونه‌ای تضعیف نظام اسلامی است که از محرمات است‌.

آنگونه که ایسنا روایت کرده، وی افزود: متاسفانه در روزهای آخر مجلس اتفاق ناگوار و بدی رخ داد و آن تعطیلی روز شنبه بود که نه تنها کوچکترین تاثیری در اقتصاد ندارد بلکه آسیب‌های جدی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به کشور وارد می‌کند؛ مصوبه تعطیلی روز شنبه موجب انشقاق در جبهه مقاومت و رنجیده خاطر شدن کشورهای مقاومت خصوصا یمنی ها شده است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: مصوبه تعطیلی شنبه اتفاق ننگینی بود که در روزهای آخر مجلس رخ داد؛ ضمن عذرخواهی از پیشگاه خداوند متعال و مردم نجیبمان، امیدوارم این مصوبه از سوی شورای نگهبان رد شود.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر نماینده رفسنجان خطاب به او گفت: برخی از دوستان نسبت به عباراتی که حضرتعالی به کار بردید تقاضای اعمال ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس را دارند؛ این عباراتی که شما درباره مصوبات مجلس بکار می‌برید نه در شأن حضرتعالی و نه در شأن مجلس است؛ هرچه مجلس تصویب کند، بعد از تائید شورای نگهبان برای کشور به عنوان قانون لازم‌الاجرا است؛ حالا ممکن است سلیقه من یا دیگری نباشد. این عناوین نظیر «خیانت» و «ننگین» انصافاً از شأن نمایندگی به دور است.

اتفاقات دو روز گذشته با روان میلیون‌ها دانش آموز بازی کرد

از سوی دیگر، علی خضریان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش، بیان کرد: وقتی وزیر آموزش و پرورش در جلسه هیات دولت که می بایست گزارش های مهم و سیاستی دستگاه های اجرایی ارائه شود، از برگزاری امتحان نهایی گزارش داد واقعا تعجب کردم که سطح گزارش وزیر آموزش و پرورش چقدر پایین آمده است که امتحان نهایی را به عنوان یک ابر کار گزارش می دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: اتفاقات دو روز اخیر و اطلاعیه های متعدد آموزش و پرورش با روان و آرامش میلیون‌ها خانواده و دانش‌آموز بازی کرد نشان داد جایگاه این وزارتخانه مهم و فراگیر در دست چه کسانی قرار گرفته است. چه تضمینی وجود دارد مسئولانی که حتی در آماده کردن کارت آزمون امتحان نهایی ناتوان هستند بتوانند در تامین امنیت آزمون‌ها درست عمل کنند.

22721

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =