مشکلات حقوقی ایثارگران رفع می‌شود

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در رفع مشکلات حقوقی خانواده‌های شهدا و ایثارگران پای کار هستیم و هر کاری که در توان‌ ما باشد انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سمیه اسمعیلی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با حجت‌الاسلام والمسلمین علی مصطفوی‌نیا رئیس کل دادگستری استان قزوین دیدار کرد.

در این دیدار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ضمن تبریک به رئیس کل دادگستری استان قزوین که به تازگی مدیریت دادگستری را بر عهده گرفتند، برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.

طی دیدار فوق، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ضمن تشریح مسایل و مشکلات این نهاد، بر واگذاری زمین‌ها به ایثارگران، رفع مشکلات درمانی جامعه هدف بنیاد و اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای شهر قزوین تاکید کرد.

وی به میز خدمت حقوقی در مساجد اشاره کرد و گفت: در این میز، راهنمایی‌ها و مشاوره‌های خوبی به جامعه ایثارگران می‌شود که خواستار برگزاری بیشتر این برنامه هستیم تا با آگاه کردن و ارائه راهکارهای مناسب، مشکلات ایثارگران برطرف شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: میز خدمت دادگستری در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار گردد تا مشکلات حقوقی و قانونی ایثارگران بررسی و در جهت رفع آنها اقدامات لازم انجام شود.

اسمعیلی همچنین از رئیس کل دادگستری استان قزوین خواست دفتر حمایت از ایثارگران در این نهاد تقویت شود تا رضایتمندی جامعه ایثارگران افزایش یابد.

در ادامه این دیدار، رئیس کل دادگستری استان قزوین در خصوص رفع دغدغه‌های مطرح شده توسط مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین قول مساعدت داد و گفت: در برطرف کردن مشکلات حقوقی خانواده‌های شهدا و ایثارگران پای کار هستیم و هر کاری که در توان‌مان باشد انجام خواهیم داد.

وی افزود: در رفع مشکلات حقوقی جامعه ایثارگران باید تعامل و ارتباط بنیاد با دادگستری تقویت شود تا پیگیری و رفع مشکلات این قشر معظم جامعه تسهیل یابد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: مشکلات ایثارگران که خاص هستند با اولویت به همراه معاونت حقوقی بنیاد به دادگستری قزوین معرفی شوند تا اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات آنها انجام شود.

مصطفوی‌نیا با اشاره به جلسه حقوق شهروندی در دادگستری گفت: در این جلسه، قوانین ایثارگری که به دلایل مختلف اجرا نمی‌شود، ابعاد مختلف آن بررسی می‌شود تا با رفع موانع، عملیاتی شود.

گفتنی است در این دیدار، محمدرضا شکوهی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی و معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین نیز حضور داشت.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =