عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت:رئیس کل بانک مرکزی به نمایندگان گفته است تصمیم هایش در شورای عالی پول و اعتبار بایکوت می شود.

علی بنایی در گفت و گو با خبرآنلاین افزود: بحران ارزی اخیر نشان داد که بانک مرکزی نمی تواند مستقل باشد و تحت تاثیر نظر افرادی در دولت است. این در حالی است که مجلس بارها به رئیس کل بانک مرکزی گفته بود باید مستقل از دولت تصمیم بگیرد و عمل کند.
وی با بیان این که آقای بهمنی حرفش این هست که برنامه اصلاحی دارد اما شورای پول و اعتبار موافقت نمی کند و برنامه اش را بایکوت می کنند، گفت: این حرف های اقای بهمنی در حالی است که ایشان رئیس شورای پول و اعتبار هست و حرفشان قانع کننده نیست که به عنوان رئیس، این طور تصمیم هایشان در شورای پول و اعتبار بایکوت شود. 
عضو کمیسیون برنامه و وبودجه افزود: بانک مرکزی باید مستقل باشد. وقتی می بینیم نظر ایشان در شورا بایکوت می شود این یعنی بانک مرکزی مستقل نیست و نمی تواند جلوی تصمیم های دولت بایستد.
به گفته بنایی اگر بانک مرکزی مستقل بود باید الان پاسخگوی شرایط کنونی می بود.
بانک مرکزی می توانست به گونه ای بهتر عمل کنند
محمد حسین فرهنگی عضو هیات رئیسه مجلس هم در گفت و گو با خبرآنلاین گفت: در جلسه روز چهارشنبه مجلس برخی انتقادها متوجه توضیحات آقای بهمنی بود و برخی نمایندگان از توضیحات ایشان در مورد بحران ارز و سکه قانع نشدند.
وی با بیان این که مسئولان بانک مرکزی می توانستند به گونه ای بهتر عمل کنند، افزود: در اینکه بانک مرکزی تلاش کرد تا شرایط به این وضع کشیده نشود،حرفی نیست اما این کارها کافی نبود.
فرهنگی به مصاحبه های متناوب بهمنی رئیس بانک مرکزی ایراد وارد کرده و می گوید: ضرورتی نداشت رئیس کل بانک مرکزی به طور جدی و مداوم مصاحبه و اظهارنظرهای پیاپی داشته باشند بلکه بیشتر باید کار اجرایی از سوی ایشان می دیدیم تا مصاحبه و اظهار نظر.
/2727
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 190955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۴
  3 0
  آها! آفرین باریکلا به شما که خوب تشخیص دادی سریع هم تشخیص دادیا! زدی تو خال
 • سیاوش IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۴
  7 0
  آقای بهمبنی به بازار دستور بدهند با ایشان هماهنگ باشند ، ایشان مگر نمیدانند که تمام مدیران ارشد دولتی همیشه بازار و مردم را دستوری هدایت میکنند. حال ایشان دستور بدهند دلار بشود 300 تومان ، مطمئن باشند همه 300 تومان میفروشند.
 • سینا IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۴
  9 0
  تقصیر خلبان هواپیما است