۰ نفر
۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۶
طرح جامع طلای کشور نیاز به پایش دارد

مطابق با آخرین آمار استخراج‌شده، در سال 1400 ذخیره معدنی طلای ایران بالغ‌بر 730تن (طلای محتوی؛ قطعی و احتمالی) بوده است. 

به گزارش خبرآنلایناین در حالی است که در همان زمان تولید معدنی کمتر از 10تن در سال بود.

ضعف در بهره‌برداری از ذخایر کم‌عیار و به‌خصوص کم‌عیار سولفیدی به‌عنوان مهم‌ترین موضوع معدن‌کاری طلای کشور همواره مورد تاکید و بحث بوده است.

دنیای اقتصاد نوشت: مشارکت با شرکت‌های موفق خارجی در زمینه استحصال طلا، به‌عنوان یکی از راهکارهای اصلی شروع و توسعه بهره‌برداری از ذخایر کم‌عیار سولفیدی در کشور در طرح جامع طلا پیشنهاد شده است.

جذب سرمایه‌گذار غربی در حال حاضر راهکاری عملیاتی نیست؛ اما رویکردی جدی در زمینه رفع برخی موانع داخلی پیداکردن جایگزین برای آنها را میسر خواهد کرد.

از مهم‌ترین چالش‌های معدن‌کاری طلا در ایران، می‌توان به چالش‌های مربوط به صدور مجوزهای منابع طبیعی و زیست‌محیطی اشاره کرد.

ذخایری در کشور وجود دارند که بعضا نزدیک به یک‌دهه درگیر کسب مجوز بوده و عملا راکد شده‌اند.

چالش‌های مرتبط با معارضان محلی، ضعف زیرساخت‌ها، به‌روز نبودن روش‌های اکتشاف و معدن‌کاری، ضعف ناوگان ماشین‌آلات معدنی و... از دیگر چالش‌های مهم صنعت طلا در بخش بالادستی است.

چالش اصلی صنعت طلای کشور را می‌توان نبود یک نظام جمع‌آوری، صحت‌سنجی و انتشار اطلاعات دانست که در بخش بالادستی حل نشدن این چالش می‌تواند تبعات بعضا غیرقابل جبرانی به همراه داشته باشد.

از جمله ضعف و عقب‌ماندگی در استخراج ذخایر و تولید طلا را می‌توان با این موضوع مرتبط دانست.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1910574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =