احمد خاتمی با چه کسی ۵۰ سال رفاقت کرد؟/ وزیر شهید در ۷ ماه جنگ غزه انگار وزیر خارجه فلسطین بود

امام جمعه موقت تهران گفت: در مراسم ‌تشییع، مردمی حضور داشتند که به رئیسی رای نداده بودند و می‌گفتند دلمان می‌سوزد که چرا رئیسی را نشناختیم. انصافاً باید بگویم که ما رفقای نیم‌قرنه رئیسی هم او را نشناختیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید احمد خاتمی‌ شامگاه چهارم خرداد در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه عرض تسلیت به شما خراسانی‌ها دارم که فرزند بسیار عزیز خود را از دست دادید و به امام رضا(ع) سپردید، اظهار کرد: این مراسم برای تجلیل فرزند خراسان برپا شده است، نه‌تنها فرزند خراسان، که فرزند ایران و فرزند مقاومت. طی بیش از هفت ماه جنایت رژیم صهیونسیتی، فریاد مظلومیت مردم غزه را شهیدان رئیسی و عبداللهیان سرمی‌دادند.

بنابر روایت ایسنا، وی اضافه کرد: قبل از عرض تسلیت به آیت‌الله علم‌الهدی، باید به خودم تسلیت بگویم که رفیق ۵۰ ساله خود را از دست دادم. از آن زمان که وارد حوزه علمیه شد، در درس با هم الفت داشتیم و او را سید دوست‌داشتنی می‌دیدم. گرچه باید تسلیت ویژه را خدمت عالم بابصیرت، آیت‌الله علم‌الهدی داشته باشم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شهید رئیسی فخر تشیع، اسلام و روحانیت شد، عنوان کرد: برخی گفتند روحانیت از چشم مردم افتاده است، اما میلیون‌ها نفر از مردم مشهد، تبریز ، تهران ، بیرجند و تمام ایران از چه کسی تجلیل کردند؟ از یک روحانی خدمتگزار. بهتر از این نمی‌شد مردم مراتب تجلیل از یک روحانی خدوم را به جا آورند.

خاتمی با بیان اینکه این تجلیل کم‌سابقه بود و فقط می‌توانم آن را به تجلیل از سردار سلیمانی تشبیه کنم، گفت: در مراسم تشییع شهدای خدمت، مردم گریه از سوز دل داشتند. مردمی بودند که به رئیسی رای نداده بودند و می‌گفتند دلم می‌سوزد که چرا رئیسی را نشناختم. انصافاً باید بگویم که ما رفقای نیم‌قرنه رئیسی هم او را نشناختیم.

وی ادامه داد: گاهی خودم با اینکه کثیرالسفر هستم از این حجم سفرهای رئیسی حوصله ام سرمی‌آمد. می‌رفت مسکو، از آنجا می‌آمد سخنرانی در کرج داشت، افتتاحیه داشت بعد از آن حادثه پیش می‌آمد و پیگیر می‌شد. این سید در این ۳۳ ماه، شبانه روز کار می‌کرد و تعطیلی نداشت.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به تعبیر رهبری در خصوص شهید رئیسی که فرموند هیچ کس برای من رئیسی نمی‌شود، افزود: این تعبیر رهبری بسیار پرمعنا و عجیب بود. به علاوه رهبری در پیام خود برای تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی ۹ تعبیر گفتند از جمله اینکه رئیسی عالم، مجاهد و انسانی بزرگوار بود که خستگی نمی‌شناخت.

خاتمی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدای خدمت نشان داد مردم با نظام هستند، اظهار کرد: مردم از یک سید عالم و نفر اول اجرایی کشور تجلیل کردند. بدخواهان می‌گفتند رئیسی از چشم افتاده و رئیس جمهور دوره بعد نخواهد بود، اما مردم تمام این گفته‌ها را رد کردند و نشان دادند این نظام را می‌خواهند. مردم با زبان قلب و اشک خود گفتند خدمتگزاران‌شان را فراموش نخواهند کرد.

وی همچنین با اشاره به شخصیت شهید امیرعبداللهیان بیان کرد: وزیر شهید در طول هفت ماه جنگ غزه انگار وزیر امور خارجه فلسطین بود. وی در همه مجالس بین‌المللی از مظلومیت مردم غزه سخن می‌گفت و تمام تلاشش برای توقف جنگ غزه را به کار گرفت.

۲۷۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1911154

برچسب‌ها