۰ نفر
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۲
کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته

کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول و در آستانه پاکی قرار دارد.

به گزارش خبرآنلاین، کیفیت هوای پایتخت در نخستین روز از هفته همچون اکثر روزهای گذشته از سال جاری در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

ایرنا در گزارشی نوشت: به لطف وزش باد و بارش رگباری در برخی نقاط در روز گذشته، آلودگی هوا تا حدودی از آسمان پایتخت رخت بسته و کیفیت هوا با شاخص لحظه‌ای ۵۹ در وضعیت قابل قبول قرار دارد البته در ۲۴ ساعت گذشته هم میانگین شاخص کیفیت هوا روی عدد ۶۶ و قابل قبول قرار داشت.

بر اساس اطلاعات سنجش کیفیت هوای تهران هیچ منطقه‌ای از تهران در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) نیست و تنها ایستگاه پاسداران (منطقه ۳) در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است اما در سایر نقاط پایتخت کیفیت هوا در وضعیت قابل سالم است.

به گزارش سازمان هواشناسی، امروز آسمان تهران امروز قسمتی ابری همراه با وزش باد است که به‌تدریج با افزایش ابر و افزایش باد همراه خواهد بود همچنین در برخی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه دمای امروز پایتخت ۳۰ و کمینه دمای آن ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد بود.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان ۵ روز هوای پاک و ۶۰ روز هم هوای سالم استنشاق کردند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1911239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =