مجسمه گوگل، تماشاگران را گیج و سرگردان می‌کند/ عکس

گوگل با نصب تندیس اورب «Orb» در مجموعه پردیس شرقی چارلستون گوگل، توجه افراد را به خود جلب کرده است. این سازه که به‌عنوان یک اثر هنری مجذوب‌کننده برای این غول فناوری طراحی‌شده است؛ از میان ۴۵ سازه بین‌المللی و طی مدت‌زمان شش‌ماهه انتخاب‌شده است.

تینا مزدکی_ تندیس اورب «Orb» در ورودی مجتمع «Mountain View»، در کالیفرنیا تنظیم‌شده است. طراحی محاسباتی آن توسط کارشناسان طراحی محاسباتی نیویورک «The Very Many» به رهبری بنیان‌گذار و معمار«مارک فورنز»، به زیبایی نقطه تلاقی و مرز فضای عمومی و خصوصی را مشخص می‌کند.

اورب، تندیسی که تماشاگرانش را گیج و سرگردان می‌کند/ عکس

این قطعه با شکل‌های ارگانیک و پیچ‌خورده‌ای که به ارتفاع ۱۰ متر می‌رسد، بلند و چشمگیر است. از یک ساختار پوسته آلومینیومی فوق‌العاده نازک با رنگ سفید شفاف ساخته‌ شده است. شکل ساختاری خاص و تعداد بی‌شمار سوراخ‌های کوچک، بازی پیچیده‌ای از نور و سایه را ایجاد می‌کنند. به گفته فورنز، قطعات باریک این سازه با لیزر برش داده‌شده و در اروپا با پوششی از پودر به کالیفرنیا فرستاده‌شده است.

اورب، تندیسی که تماشاگرانش را گیج و سرگردان می‌کند/ عکس

تندیس «Orb» که به‌زیبایی در میدان قرارگرفته است باهدف جلب‌توجه افراد ساخته‌شده و معمار آن می‎گوید داخل آن، سطح پرچ‌شده و محیط غیرخطی حواس افراد را برای لحظاتی هم که شده پرت می‌کند. این قابلیت «سرگردانی بصری» نامیده می‌شود که به‌نوعی چالش مدیتیشن برای بینندگان است. ازآنجایی‌که با هر بار نگاه کردن به آن چشم‌انداز منحصربه‌فردی دیده می‌شود؛ افراد سعی می‌کنند جزئیات آن را کشف کنند تا متوجه شوند که این سازه چگونه ساخته‌شده است.

اورب، تندیسی که تماشاگرانش را گیج و سرگردان می‌کند/ عکس

منبع: wallpaper

227323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1912096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =