برنامه ریزی گروه های تروریستی برای مراسم تشییع رئیس جمهوری فقید و همراهانش به روایت معاون وزیر کشور

میراحمدی در خصوص برقراری امنیت در مراسم تشییع شهدای خدمت گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی گزارشاتی را داده بودند که بعضی از گروه‌های تروریستی بنای بر اقدامات تروریستی را دارند ولی با هوشیاری و توجهات دستگاه‌های اطلاعاتی با هیچ مسأله‌ای مواجه نبودیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، با اشاره امنیت مراسم تشییع پیکرهای شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی، گفت: بعد از این اتفاق ناگوار، ما با مراسمات تشییع بسیار متراکم، گسترده و کم‌سابقه‌ای در تهران، تبریز، قم و مشهد مواجه شدیم که جمعیت چند میلیونی پی‌درپی را شاهد بودیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفتگو با ایرنا، اضافه کرد: به لطف خدا هیچ‌گونه رخداد امنیتی را نداشتیم و از نظر ایمنی هم به لطف خدا و تمهیداتی که اندیشیده شده بود و با توجه به تجربه‌های قبلی این نوع از مراسمات مثل تشییع شهید سلیمانی، شورای تأمین استان‌ها اقدامات خوبی را پیش‌بینی کردند.

وی با بیان اینکه موضوع ایمنی و سلامت شرکت‌کنندگان در مراسم‌های تشییع هم به نحو مطلوبی انجام شد، خاطرنشان کرد: حدود ۴۰۰ نفر مصدوم سرپایی داشتیم، تعداد انگشت‌شماری از مصدومان به بیمارستان منتقل شدند؛ تنها یک نفر به دلیل ازدحام جمعیت نیاز به احیای قلبی داشت که آن هم انجام شد. ما هیچ‌گونه مشکلی از جهت سلامتی و ایمنی نداشتیم.

میراحمدی تأکید کرد: این حماسه حضور، هم از نظر امنیتی و هم از نظر ایمنی و سلامتی بی‌نظیر و یا کم‌نظیر بود.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی گزارشاتی را داده بودند که بعضی از گروه‌های تروریستی بنای بر اقدامات تروریستی را دارند ولی با هوشیاری و توجهات دستگاه‌های اطلاعاتی و خود مردم عزیز، با هیچ مسأله‌ای مواجه نبودیم ولی در طراحی دشمنان وجود داشته است.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1913011

برچسب‌ها