رونمایی کواکبیان از نام دولت خود/ صباغیان: اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی است

داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده ۱۵ برنامه اقتصادی دارم و برنامه من لغو کامل تحریم‌ها و برقراری ارتباط با همه دنیا به جز رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مصطفی کواکبیان داوطلب شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از تکمیل فرآیند ثبت نام در انتخابات در جمع خبرنگاران، گفت: خدا را شاکر هستیم که توفیق داشتیم در محل وزارت کشور برای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کنیم. نام دولتی که می‌خواهم با آن بیایم، «دولت مردم سالار با شعار صداقت با مردم» است. باید با مردم صادق باشیم.

بنابر گزارش مهر، وی افزود: در همین جا نیز بنده یاد و خاطره شهدای سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان را گرامی می‌دارم.

این داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه من لغو کامل تحریم‌ها و برقراری ارتباط با همه دنیا به جز رژیم صهیونیستی، بر اساس اصل حکمت عزت و مصلحت است.

وی افزود: سومین برنامه راهبردی ثبات و تقویت ارزش پول ملی با استقلال بانک است. چهارمین نیز فساد زدایی از ارکان حکومت با شفافیت کامل است و در نهایت پنجمین برنامه حاکمیت قانون با دفاع از حقوق شهروندان است.

کواکبیان گفت: در مورد برنامه‌های اقتصادی دوستان عرض بنده این است که ما کمترین رشد را در بین کشورهای منطقه داریم و علی رغم اینکه ما بعد از پیروزی انقلاب بالای هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار ارز ناشی از صادرات داشتیم ولی متأسفانه شاخص‌های اقتصادی ما در سطح بین‌الملل و حتی ۱۵ کشور همسایه بسیار ناچیز است. بنده ۱۵ برنامه اقتصادی دارم.

اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی است

همچنین بنابر گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان ظهر پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ پس از ثبت نام به عنوان داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: طبیعتاً یکسری مشکلات را داریم که علیرغم موفقیت‌ها و دستاوردهای که داشتیم متاسفانه دولت‌هایی که تا به حال نتوانستند مشکلات اقتصادی مردم و مشکلات نظارتی کشور را حل کنند و تقریباً همه دولت‌ها با وجود شعارهای متفاوت خود، در ایستگاهی متوقف شدند که شکاف طبقاتی افزایش پیدا کرد و مردم از وضعیت معیشتی خود ناراضی بودند.

وی تاکید کرد: به نظرم ریشه این مشکلات چیز دیگری است که دولت‌ها کمتر به آن پرداختند؛ من ریشه مشکلات کشور را در ساختار اداری و سیاسی کشور می‌دانم و تا زمانی که این ساختار اصلاح نشود، طبیعتاً هر کسی بیاید در همان ریل حرکت خواهد کرد و خیلی تفاوتی نخواهد کرد. ما مجموعه‌های قانون‌گذاری و دستگاه‌های اجرایی متفاوت داریم که هرکدام یک کار اجرایی و متفاوت انجام می‌دهند؛ امروز باید کسی چاقوی جراحی را بردارد و این شرایط را اصلاح کند؛ متاسفانه هر کسی این حرف را بزند، احساس می‌شود که شاید او با نظام مشکل دارد درحالی که این طور نیست بلکه این کار موجب استحکام نظام می‌شود.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: ماشین همان است اما چرخ‌دنده‌ها در جای خود نیست؛ هدف اصلی و اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی و قراردادن چرخ‌دنده‌ها در جای خود است. یکی از این موارد، مدیریت واحد شهری است؛ امروز باید تجربه دنیا در مدیریت واحد شهری تجربه کنیم؛ برق، آب، کار و مخابرات و بسیاری از دستگاههای خدمات رسان الان بصورت جزیره‌ای فعالیت می‌کنند درحالی که همه باید ذیل یک مدیریت واحد شهری فعالیت کنند و شهردار را نیز مردم انتخاب کنند؛ این کار بدنه دولت را کوچک و هزینه‌های جاری را کاهش خواهد داد؛ فرمانداران و استانداران باید نماینده سیاسی دولت باشند نه نماینده اجرایی.

صباغیان هدف خود از اصلاح ساختار اداری و سیاسی را دو هدف تقویت جمهوریت و اسلامیت نظام عنوان کرد گفت: اگر این کار را انجام دهیم بسیاری از مشکلات ما از جمله مباحث اقتصادی ما برطرف می‌شود.

۲۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1913536

برچسب‌ها