محکومیت پسر بایدن حین رقابت‌های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می‌پذیرد

پسر رئیس جمهور امریکا در حالی در یک دادگاه محکوم می شود که جو بایدن در میانه رقابت های انتخاباتی قرار دارد و بدون مصلحت اندیشی، از اعمال نفوذ در پرونده پسرش خودداری کرد.

رسول سلیمی: در هفته‌های اخیر کمپین انتخاباتی ترامپ حملات فراوانی را به بایدن ترتیب داده و رئیس جمهور آمریکا را به خاطر پرونده پسرش مورد انتقاد قرار داده‌اند اما روند دادگاه پسر رئیس جمهور امریکا بدون مداخله جو بایدن تا محکومیت پسرش ادامه یافت و او از اعمال نفوذ در این پرونده خودداری کرد.

پسر رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۸ در حالی که همچنان مواد مخدر مصرف می‌کرده یک اسلحه کلت کبری خریداری کرده بود. بایدن در فرم خرید آن اسلحه به دروغ نوشته بوده مواد مخدر غیرقانونی مصرف نمی‌کند در حالی که در همان بازه زمانی کراک استفاده می‌کرده است. هیئت منصفه ۱۲ نفره در دادگاه فدرال، هانتر بایدن را در هر سه اتهام مجرم تشخیص داد و او را به نخستین فرزند یک رئیس جمهور حاضر در کاخ سفید تاریخ آمریکا تبدیل کرد که در یک دادگاه مجرم شناخته شده است.

اسپوتنیک در این خصوص نوشت: «طبق تحقیقات، هنگام پر کردن مدارک اجباری برای خرید اسلحه، وی خاطرنشان کرد که مواد مخدر مصرف نمی‌کند، اما در واقع از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ اعتیاد به مواد مخدر را تجربه کرده بود.»

محکومیت پسر بایدن حین رقابت‌های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می‌پذیرد

تحقیقات نشان داده پسر جو بایدن چندین سال درگیر اعتیاد بود و بنا به شهادت همسر و دوست دختر پیشینش برای مدتی مقدار زیادی کراک مصرف می‌کرده است. با این حال هانتر می‌گوید که چند سال است که پاک شده و دیگر مواد مخدر استفاده نمی‌کند. هانتر بایدن، تنها پسر زنده جو بایدن و فرزند مشترک او با همسر نخستش است که در یک حادثه رانندگی در سال ۱۹۷۲ جان خود را از دست داد. اما هانتر که او هم در زمان آن تصادف رانندگی در خودرو بود، از آن حادثه جان سالم به در برد. جو بایدن بعدا با همسر کنونی خود یعنی جیل ازدواج کرد.

اگرچه قاضی هیچ تاریخ مشخصی برای صدور حکم تعیین نکرده اما اضافه کرده که احتمالا در یک بازه زمانی ۱۲۰ روزه این حکم صادر خواهد شد. اما جو بایدن پس از صدور حکم در بیانیه‌ای اعلام کرد که نتیجه این پرونده را می‌پذیرد و به روند فضایی احترام می‌گذارد.

اما جو بایدن بعد از صدور حکم برای پسرش در بیانیه‌ای گفت: «همانطور که هفته گذشته گفتم همانطور که رئیس جمهور هستم یک پدر نیز هستم. من و جیل پسرمان را دوست داریم و به مردی که او امروز هست افتخار می‌کنیم. بسیاری از خانواده‌هایی که عزیزانشان با اعتیاد مبارزه کرده‌اند احساس غرور ما را درک می‌کنند و می‌دانند وقتی کسی که دوستش دارند می‌تواند از اعتیاد خارج شود چه احساسی می‌توان داشت.»

محکومیت پسر بایدن حین رقابت‌های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می‌پذیرد

روز دوشنبه، دادستان پرونده هانتر بایدن به اعضای هیئت منصفه گفت که او توانسته است در جریان محاکمه گناه وی را ثابت کند. از همان ابتدا هیئت منصفه‌ای متشکل از ۱۲ قاضی، شور و مشورت درباره پرونده هانتر بایدن پسر رئیس جمهور آمریکا درباره خرید و حمل غیرقانونی سلاح را آغاز کردند. در جریان برگزاری چهار روز جلسات استماع درباره این پرونده، همسر سابق، دوست دختر سابق و خواهر زن وی درباره استفاده هانتر از مواد مخدر در دادگاه شهادت داده و اظهار کردند که اغلب مواد مخدر را در میان وسایل او دیده اند.

برگزاری دادگاه هانتر بایدن در ویلمینگتون در حالی است که دونالد ترامپ و متحدانش در کنگره به متهم کردن وزارت دادگستری به بازپرسی و تحقیقات سیاسی از رئیس جمهور سابق ادامه می‌دهند.

وی همچنین مدت‌هاست در مرکز توجه جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در مورد استیضاح جو بایدن است. جمهوری‌خواهان کنگره، جو بایدن و خانواده‌اش را به سوءاستفاده از تصمیمات سیاسی اتخاذشده در زمان تصدی معاونت ریاست‌جمهوری در دوران باراک اوباما طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ متهم می‌کنند.

311213

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1918691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =