۰ نفر
۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲
مخالفت سرسختانه سعید جلیلی با برجام

سعید جلیلی با انتقاد تکراری از برجام گفت: دوستان می گفتند ما توافق کردیم و طرف مقابل ۱۵ بار نوشت که ایران به توافق عمل کرده است، چی شد؟ از توافق خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برنامه «میزگرد سیاسی» انتخابات ریاست جمهوری میزبان سعید جلیلی کاندیدای انتخابات بود.

او در بخشی از اظهارات خود در پاسخ به ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران درباره دستاوردهایش در دوران مذاکرات و صدور قطعنامه های زیاد در آن دوران، گفت: در آن گفتگوهای آخر که در سال ۹۲ داشتیم، آن هایی که یک زمانی می گفتند شما حتی یک سانتریفیوژ هم نداشته باشید، ۱۹ هزار تا داشتیم، آن هایی که می گفتند نباید فلان مواد را داشته باشید، ۱۰ هزار کیلو داشتید.

وی ادامه داد: آنهایی که می گفتند هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد هم اقتصاد چه شد؟ صادرات به ونزوئلا قطع شد، نتیجه این شد که دلار ۲۵۰۰ هزارتومانی را که تحویل گرفتند، به ۲۵ هزار تومان و ۳۰ هزار تومان رسید. تحریم ها چقدر اضافه شد، آیا برطرف شد؟ بحث واقعی و شواهد را می توان روی میز گذاشت. 

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برجام گفت: دوستان می گفتند ما توافق کردیم و طرف مقابل ۱۵ بار نوشت که ایران به توافق عمل کرده است، چی شد؟ از توافق خارج شدند. تحریم ها دوبرابر شده و از ۸۰۰ تا به هزار و پانصد رسید.

وی افزود: در سه سال دولت شهید رئیسی افرادی که می گفتند در سیاست خارجی واقعی باشیم، اینطور کار پیش نمی رود، چطور صادرات افزایش پیدا کرد؟

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919648

برچسب‌ها