حملات پی در پی سعید جلیلی به روحانی و ظریف /کارشناسان تلویزیون: مذاکرات دوران شما چه دستاوری داشت؟ /کلمه «باید» را زیاد استفاده می کنید

سعید جلیلی در میزگرد سیاسی بارها برای پاسخگویی به سوالات به دولت روحانی حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعید جلیلی در میزگرد سیاسی به سوالاتی درباره برنامه هایش در حوزه سیاست خارجی پاسخ داد.

پاسخ های جلیلی او اما با حملات پی در پی به دولت روحانی، وزارتخارجه ظریف و برجام همراه بود.

نکته جالب دیگر در این میزگرد سیاسی سوالاتی بود که کارشناسان از جلیلی پرسیدند.

ابراهیم متقی، استاد علوم سیاسی پرسید؛«دستاورد شما از مذاکرات، مشخص شدن مکان بعدی مذاکره بود، چه دستاوردی داشتید؟ در فضایی که شما مذاکره می‌کردید، پیشرفت شکل نمی‌گرفت و نتیجه اقتصادی برای کشور نداشت و هر روز شاهد قطعنامه و فشار بین‌المللی جدید بودیم و فقط محل مذاکرات بعدی مشخص می‌شد. شما چگونه در فضای بین المللی تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهید کرد؟ ما تهدید را با تئوری مقاومت کنار زدیم و داعش را از بین بردیم. یک جهان فرصت در زمانی که مسئولیت داشتید چه دستاورد عملی برای اقتدار و اقتصاد کشور ایجاد کرد؟ چه باید بکنیم برای آینده کشور چون تهدیدات امروز مرکب است؟»

در نقطه مقابل فواد ایزدی که نگاه فکری نزدیکی به جلیلی در سیاست خارجی دارد سوالی هوادارانه پرسید و گفت؛«چرا دشمن و شبکه‌های معاند روی شما حساس‌تر از بقیه کاندیداهاست؟»

دکتر محمد کاظم سجادپور، استاد علوم سیاسی نیز به نکته مهمی در سخنان جلیلی اشاره کرد و گفت«بسامد کلمه استفاده شده توسط شما «باید» است، اما سوال اصلی این است که چطور؟ چگونه می‌شود به این بایدها رسید؟»

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919652

برچسب‌ها