توصیه انتخاباتی یک امام جمعه به مردم: به کسی رای بدهید در برابر دشمن رجز بخواند/ ممکن نیست طرفدار، بدون اجازه نامزد هوادارش فحاشی کند

امام جمعه اردبیل عنوان کرد: مردم به کسی رای بدهند که دروغ نگوید، وقتی یک نامزد وعده‌ای می‌دهد که قابل عملیاتی نیست، او از حالا به خاطر ریاست دروغ می‌گوید، در حالی که همه خلاف‌ها در اتاقی جمع شده که کلید آن دروغ است و متاسفانه باز بعضی از نامزدها وعده‌هایی می‌دهند که از اکنون معلوم است به هیچ وجه اشرافی به موضوع ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای اردبیل اظهار کرد: مردم به کسی رای بدهند که از هر نظر برای کشور و ملت رشد بیاورد؛ چنان که خداوند در قرآن کریم گلایه می‌کند که فرعونیان شخصیت استثنایی مثل حضرت موسی (ع) را رها کردند و پیرو کسی شدند که برای آن‌ها رشد نمی‌آورد «فَاتَّبَعُوا أَمْرَ فِرْعَوْنَ وَمَا أَمْرُ فِرْعَوْنَ بِرَشِیدٍ"» از این رو باید به کسی رای بدهیم که بتواند فراجناحی عمل کند و انسان‌های قابل، شایسته و صاحب تدبیر را از هر جناحی بپذیرد.

به روایت ایرنا، وی در خصوص انتخاب رئیس جمهوری شایسته تشریح کرد: باید به برنامه شخص نگاه کنیم که چقدر علمی و عملی است و سپس به اطرافیانش نگاه کنیم، چون اطرافیان او بهترین آیینه برای نمایش افکار خود نامزد است، چنان که در روایت آمده «المرء علی دین قرینه و خلیله»، یعنی هر مردی با دین و اخلاق دوست خود سنخیت دارد.

وی افزود: شاخص بعدی این است که اهل ولایت باشد، یعنی در اموری که از وظیفه‌های مقام معظم رهبری است یا در سیاست‌های کلان کشوری و سیاست خارجی اجتهاد مقابل نص نکند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: شاخص چهارم این است که اگر دیدید طرفداران یک نامزد علیه کاندیدای دیگر بد و بیراه و تهمت می‌گویند و تخریب می‌کنند، به خود آن نامزد هم نباید رای داد؛ چون ممکن نیست طرفدار بدون اجازه نامزدی اقدام به فحاشی نماید و شخص فحاش به درد کشور ما نمی‌خورد.

وی با بیان اینکه عده‌ای از طرفداران برخی نامزدها شدیدترین اهانت‌ها و ناسزا را به رقیبان آغاز کردند، اضافه کرد: نامزدها در مناظره‌ها و غیرمناظره با دیگران کار نداشته باشند و نباید با تنقیص دیگران به ریاست برسند؛ نه خودشان و نه اطرافیانشان رقیب را مورد حمله قرار ندهند.

عاملی عنوان کرد: مردم باید به شخصی رای بدهند که مبتلا به روزمرگی نشود، یعنی از اصلاح امور ناامید نباشد و برای همه شئون کشور برنامه عملی داشته باشد؛ به شخصی رای بدهند که آزادگی داشته باشد، فقط به فکر ریاست دور دوم نباشد و به خاطر آن منافع ملی و مصالح کلان کشور را زیر پا نگذارد.

وی عنوان کرد: مردم به کسی رای بدهند که دروغ نگوید، وقتی یک نامزد وعده‌ای می‌دهد که قابل عملیاتی نیست، او از حالا به خاطر ریاست دروغ می‌گوید، در حالی که همه خلاف‌ها در اتاقی جمع شده که کلید آن دروغ است و متاسفانه باز بعضی از نامزدها وعده‌هایی می‌دهند که از اکنون معلوم است به هیچ وجه اشرافی به موضوع ندارد.

عاملی گفت: به کسی رای بدهید که درد مردم را درد خودش بداند، زندگی خودش را با پایین‌ترین طبقه‌های جامعه تطبیق کند تا از غصه و درد مردم، استراحت و خواب نداشته باشد.

وی افزود: به کسی رای بدهید که شجاعت داشته باشد و فقط از خدا بترسد، در برابر دشمن رجز بخواند، نه روضه و غرور مقدس، غیرت ملی و دینی داشته باشد؛ اگر رئیس جمهور مرعوب قدرت و هیبت دشمن شود، باید فاتحه کشور را خواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مردم به کسی رای بدهند که درد دین داشته باشد و روی احکام دین مصالحه و معامله نکند؛ نه اسلامیت را فدای جمهوریت کند و نه جمهوریت را فدای اسلامیت کند که خودش آن را تصویر کرده است.

عاملی اظهار کرد: مردم به کسی رای بدهند که اعتقاد به توانمندی‌های داخلی از جهت نظامی، اقتصادی و علمی داشته باشد و خود کم‌بینی در برابر دولت‌های پیشرفته نداشته باشد.

وی تاکید کرد: مردم به کسی رای بدهند که آمریکا نتواند به او بگوید «انا ربکم الاعلی» همچنان که به تمام پادشاهان و رئیسان جمهور کشورهای اسلامی می‌گوید و بیشتر آن‌ها نیز حق ربوبیت او را ادا می‌کنند و در یک کلمه به کسی رای بدهند که زینت ریاست جمهوری باشد نه بالعکس.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =