سود ۱۵۵ میلیارد تومانی جواد عزتی از شرط بندی و ۷۳ میلیارد تومانی پژمان جمشیدی از قاچاق مواد مخدر

سینمای ایران از ابتدای امسال تا کنون با اکران ۱۷ فیلم سینمایی فروش ۴۴۷ میلیارد تومانی را با همراهی ۷ میلیون و ۷۸۶ هزار مخاطب تجربه کرد.

ماهرخ عباسپور: گیشه سینما از ابتدای خرداد تا امروز در هر هفته به طور متوسط دو روز تعطیلی را پشت سر گذاشت و به همین دلیل هم در هفته‌های گذشته، فروش به نسبت کمی را تجربه کرد. در هفته‌ای که گذشت یعنی از ۱۹ تا ۲۵ خرداد نیز یک تعطیلی در سینماها اعمال شد، با این حال مجموع فروش ۱۷ فیلم سینمایی ۳۷ میلیارد تومان با حضور ۷۴۰ هزار مخاطب بود. این در شرایطی است که گیشه سینما از ۱۲ تا ۱۸ خرداد، به خاطر تعطیلات رسمی فروش ۲۹ میلیارد تومانی را تجربه کرد.

در حال حاضر سه فیلم «تمساح خونی»، «مست عشق» و «تگزاس ۳» در صدر جدول فروش سینماها قرار دارند و با کند شدن روند فروش فیلم‌های «تمساح خونی» و «مست عشق» کمدی‌های «تگزاس ۳» و «خجالت نکش ۲» جای آن‌ها را در گیشه گرفته‌اند همچنین دو روز پیش دو فیلم سینمایی «آبی روشن» و «کوچه ژاپنی‌ها» در سینماها اکران شدند.

بر اساس زمان اکران ۵ فیلم پر فروش عبارتند از:

«تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی در مجموع ۲ میلیون و ۵۸۹ هزار نفر تماشاگر و ۱۵۵ میلیارد تومان و در هفته گذشته یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروش را تجربه کرد و جایگاه اول کل گیشه و جایگاه چهارم گیشه در هفته گذشته را به خود اختصاص داد.

«مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی: یک میلیون و ۷۵۹ هزار نفر تماشاگر و ۱۰۰ میلیارد تومان فروش و در هفته گذشته دو میلیارد و ۶۰۰ میلون تومان فروش را برای گیشه خود ثبت کرد و جایگاه دوم کل گیشه و جایگاه سوم گیشه هفته گذشته را از آن خود کرد.

«تگزاس ۳» به کارگردانی مسعود اطیابی: یک میلیون و ۲۰۸ هزار نفر تماشاگر و ۷۰ میلیارد تومان فروش از زمان اکران جایگاه سوم کل گیشه را از آن خود کرد. این فیلم همچنین در هفته گذشته با ثبت ۲۱ میلیارد تومان برای گیشه خود صدر نشین جذول هفتگی فروش سینما شد.

«سال گربه» به کارگردانی مصطفی تقی‌زاده: یک میلیون نفر تماشاگر و ۵۵ میلیارد تومان فروش

«بی‌بدن» به کارگردانی مرتضی علیزاده: ۷۳۲ هزار نفر تماشاگر و ۴۳ میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان فروش

در جایگاه ششم تا هفدهم جدول فروش هفتگی نیز به ترتیب «عطرآلود» با فروش۹۵۹ میلیون تومانی، «بیبدن» با فروش ۵۷۵ میلیون تومانی، «آسمان غرب» با فروش۴۰۷ میلیون تومانی، «قلهک» با ۲۰۷ میلیون تومان، «ایلیا جست‌وجوی قهرمان» ۲۴۴ میلیون تومان، «آبی روشن» با ۱۳۰ میلیون تومان، «آپاراتچی» با ۲۱ میلیون تومان، «کوچه ژاپنی‌ها» با ۸ میلیون تومان، «نوروز» با ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، «نیلگون» با ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در آخر «پرویز خان» با فروش ۸۰ هزار تومانی در این جایگاه‌ها قرار گرفتند.

نگاهی به داستان سه صدر نشین گیشه

«تمساح خونی» با بازی الناز حبیبی، سعید آقاخانی و جواد عزتی روایت زندگی دو جوان ساده است که برای لو دادن یکی از مدیران شرکت که اهل قمار بازی است ناچار می‌شوند قمار کنند و برنده یک مبلغ هنگفت شوند و...

«مست عشق» ساخته حسن فتحی با بازی هانده اورچل، پارسا پیروزفر و شهاب حسینی که اقتباسی آزاد از داستان شمس و مولانا است.

«تگزاس ۳» از هشتم خرداد روی پرده سینماها رفت این فیلم به کارگردانی سید مسعود اطیابی درباره یک رابطه خانوادگی با بازی پژمان جمشیدی، سام درخشانی، مهدی هاشمی و ژاله صامتی است که اتفاق ها و رویدادهای زندگیشان با سرنوشت قاچاقچیان مواد مخدر گره خورده است.

۲۴۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =