پرچم یک کمک داور قهرمان لیگ را تغییر داد!

فساد باشگاه مس رفسنجان این روزها در صدر لیست اخبار ورزشی ایران قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛علی اکبریان اگر هر روز هم حرف بزند باز نمی تواند از آنچه که سال ها روی قلبش چنگ انداخته سخن بگوید.یکی از زخم خورده های فوتبال که خیلی از عمرش را روی یک اشتباه در زندان گذراند.
او حالا در گوشه ای از پایین شهر مدرسه فوتبال خودش را زده و دارد تکنیکی که سال ها پیش با آن لقب روماریوی ایران را گرفت به بقیه منتقل می کند.
در گزارش جام جم آمده است: به بهانه فساد در فوتبال سراغ بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس رفتیم تا او درباره این پدیده شوم حرف بزند.پدیده ای که یقه خیلی از فوتبالی ها را گرفته و بدون شک در آینده و با ادامه پ یگیری ها گریبان گیر چهره های مختلفی خواهد شد.


نظر شما درباره فسادهایی که هر روز ابعاد تازه تری پیدا می کند چیست؟
راستش من سال ها از این فوتبال فاصله گرفته بودم و اصلا نبودم که ببینم چه اتفاق هایی دارد می افتد.خبرها را می خوانم و قصه آنقدر پیچیده شده است که واقعا آدم سردرد می گیرد.


زمان شما هم فساد به این شکل بود؟
ببینید پول فساد می آورد.زمان ما اصلا پولی نبود که تیم ها بخواهند با هم گاوبندی کنند،داورها پول بگیرند و سوت بزنند و فلان مدیر و فلان بازیکن حساب های بانکی شان را پر کنند.زمان ما چون پول نبود و کسی از قهرمان شدن فلان تیم بهره ای نمی برد فساد هم نبود.الان اما برعکس شده است.قهرمانی یک تیم خیلی ها را به نان و نوا می رساند.الان پول در فوتبال ردوبدل می شود و این اتفاق فساد را هم به همراه دارد.


یعنی زمان شما مثلا از سر عشق و علاقه هم کسی دوست نداشت تیم رقیب قهرمان نشود؟
ببینید پول همیشه حرف اول را می زند.آن زمان همه با عشق بازی می کردند تا تیم خودشان قهرمان شود؛مشکل امروز فوتبال ما این است که یک سری ها برای فوتبالی ها تصمیم می گیرند که اصلا فوتبالی نیستند.درباره فوتبال چیزی نمی دانند و فقط منافع شان برای شان مهم است.تا زمانی هم که این منافع باشد همین است و همین و فساد هم هست و هست.


الان خیلی ها دستگیر شده اند و خیلی ها هم در مظان اتهام هستند.
امیدوارم پیگیری ها ادامه داشته باشد تا ریشه فساد از انتها زده شود.

فضای مجازی پر از آشوب و التهاب است.به خصوص پس از هفته پایانی رقابت های لیگ برتر و قهرمانی پرسپولیس.استقلالی ها هنوز هم معتقدند که پرسپولیس با گل آفساید قهرمان شده است.
به هر حال پرسپولیس قهرمان شده است ولی با همین صحبت هایی که می شود و می دانید پرسپولیس قهرمان شد.


کدام صحبت ها؟
مثلا درباره داور و کمک داور.همه گفتند گل آفساید بود اما کمک داور با یک پرچم نزدن همه چیز را بهم ریخت.شاید اگر پرچم زده شده بود استقلال قهرمان می شد.پرسپولیس قهرمان شد اما استقلال هم شانس این را داشت تا جام قهرمانی را بالای سرش ببرد.


این اتفاق به همان فساد مربوط می شود؟
ببینید؛فساد یکی – دو تا و در یکی دو مکان نیست.باید ریشه یابی کنند.باید با آدم های مختلفی حرف زده شود تا ببینند چطور می شود سر این اژدهای هفت سر را قطع کرد.


خود علی اکبریان این روزها چه کار می کند؟سرت با مدرسه فوتبالی که زدی گرم است؟
هیچ کس اصلا از ما نمی پرسد "خرت به چند من؟" اصلا کسی حالی از پشکسوتان نمی پرسد.بیست سال فوتبال بازی کردیم و هیچ به هیچ.با دانش ها و متخصص ها بیرون گود نشسته اند و بیکار،اما کسانی که فوتبالی نیستند در راس هستند.


ظاهرا دلت خیلی پر است؟
من شش ماه است که دارم در یک مدرسه فوتبال کمک می کنم نه از استقلال به من زنگ زده اند نه از پرسپولیس؛اصلا زنگ نزده اند ببیند چه کار می کنم؟دارم خرج خودم را به سختی در می آورم،روزی 4 – 5 ساعت در آفتاب می روم و می آیم تا دستم پیش کسی دراز نباشد اما حالا هیچ سهمی نه من و نه بقیه پیشکسوتان از این فوتبال نداریم.قدیم ها مهربانی بود و عاطفه بود اما حالا همه چیز از این فوتبال رفته و همه چیز شده پول.همه چیز شده اعتراض به فلان تیم و داور و بازیکن و سرمربی.با این دست فرمان پیش برویم دیگر در آسیا تیم ددهم هم نمی شویم و باید فاتحه این فوتبال را خواند.

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کاربر جدید IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  3 3
  بقول خودت افساید و غیر افساید داور پرچم زده یا نزده، داور داوری کرده ، این حسرت مدام !!!چرا به میلونهاها پرسپولیسی در سراسر دنیا اتهام میزنی!!! ، شما را اگر سه چهار بازی به اتمام لیگ ببریم خدا میداند که چه ها که نمیگید!!! خواهشاً این بهانه های بنی اسراییلی در شأن یک نایب قهرمان نیست ازاین بترسید همین قهرمان نایب قهرمانش خیبر بروجرد باشد.
 • ایران اباد IR ۰۸:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  4 4
  اگر حامد لک اخراج می شد چه اتفاقی می افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایا می گفتید داور با نزدن پرچم باعث قهرمانی پرسپولیس شد؟بازی فولاد و استقلال بعد از چند روز در مورد نبود کرنر که بعدش منجر به گل استقلال شد چه حرفی برا گفتن دارید ؟استقلال و مربی اش اگر نساجی رو برده بودند الان قهرمان شده بودند.بابا ول کنید این حرف ها قهرمانی حق استقلاله تمام شو جام رفته تو ویترین پرسپولیس و تمام وسلام نامه تمام؟
 • اکبر IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  8 2
  سلام، اگر همان کمک داور پرچم زده بود و داور هم سوت زده بود مس 10 نفره شده بود.
 • سعید IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  6 1
  بس کنیید مسخره بازی را شما خودتان منشا فساد هستید اینقدر با هم درگیر بودید که فوتبال بازی بلد نبودید تیمی که در داخل مشغول تسویه داخلی است لیاقت قهرمانی ندارد
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  3 0
  پول مفت و بی سوادی و بی تقوایی و استکبار فساد می اورد
 • ناشناس IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  2 4
  باید اون کمک داور برای همیشه محروم بشه ولی ایجور نخواهد شد مثلا کمک داوری که پارسال توی جشن قهرمانی پرسپولیس همراه بازیکنان جشن گرفت و خوشحالی کرد آقای زهیری چه برخوردی شد باهش که با این کمک داور مس و پرسپولیس بشه ..
 • عباس IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  6 1
  وی آر در دربی هم استقلال را چند هفته در صدر جدول قرار داد
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  3 1
  اگر هم بقول تو پرچم کمک داور پرسپولیس قهرمان شد خوب کرد تا امثال تو حرص بخوری
 • حمیدرضا IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  4 2
  قهرمان لیگ رو نکو نام با اون تاکتیک ضعیفی که داشت تغییر داد خصوصا جلوی نساجی .بازی با مس در ازادی ووووو.الکی گردن داور نندازید که بیشترین سود رو استقلال از داوری برد
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  2 1
  آقای اکبریان ازاینکه آزادشدیدخوشحالیم.امابشمانگفنندکه یک پنالتی واخراج لک رابرای پرسمولیس نگرفتند؟ پنالتی واخراج دردربی برایتان نگفتند؟ روبروی فولادخوزستان توپ رفته بیرون وداورکرنرگرفت وهمان کرنرگل شدوباهمان گل پیروزشدند.میدونیدمشکل کجاست استقلال ضعف فنی وغروربیجاداشتندونتواستندتیم شمالی راببرندوچون نتوانستندجواب هوادارارابدن ،بهانه آفسایددرآوردند.
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  3 1
  اگردربازی اخرلک اخراج میشد کل جریان بازی تغیرمیکرد وبازی بایک گل تمام نمیشد پس اینقدرشعارندید آفساید بودچون فایده ای ندارداگرازروی صداقت باشدباید هردوتصویرراگفت
 • ع ق QA ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  2 2
  آقای فساد شناس. هم باشگاهیات فساد کردند تو دربی سه برکنارشده بزرگ‌ترش خودتونه بود
 • کیسه سوز IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  2 1
  ما میگیم داور در اخراج نکردن لک کار پرسپولیس رو به گل آفساید رسوند ، ما میگیم وار در دربی بازیکن کیسه رو اخراج نکرد تا سوگولیشون تا آخر در کورس بماند ، کلاه خود را قاضی کنید با پرچم قهرمانی عوض نشد ،هوچی گری رو جمع کنید
 • علی احمدی IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
  2 1
  نظرت درباره سوتی که زده نشدیا کمکی که مدعی هستی پرچم نزد به داور که ندیده بود حامدلک بالگد سروش رو زد وباید اخراج میشد چیه؟اونموقع قهرمانی تغییزی نداشت؟
 • حمایت ریسی IR ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  4 0
  الان هواداران تیم پرسپولیس شزوع به فحاشی علیه این بنده خدا اخه چون حرف حق میزنه چطوری میخوایم فساد وازفوتبال پاک کنیم بخدا اول ما باید حقیف قبول کنیم ببینیم تومسیر برگزاری این فصل فوتبالی اتفاقاتی که رخ داده چطوری بوده به والا سرتاسر این فوتبال فساده همه هم میدونن که منشا فساد کدام تیم هست فقط نمیخایم حقیقت وقبول کنیم