نیویورک‌پست: بایدن در ایتالیا تمرکز خود را از دست داده بود

تارنمای روزنامه نیویورک پست خبر داد که رئیس جمهوری آمریکا در جریان گفت و گوهای نشست سران گروه هفت در ایتالیا "تمرکز خود را از دست داده بود" و به گفته یکی از منابع دیپلماتیک "در بدترین شرایط" خود قرار داشت.

به گزارش خبرآنلاین نیویورک پست دیروز (۲۵ خرداد) به نقل از یکی از اعضای یک هیئت غیرآمریکایی نوشت که اشتباهات این پیرمرد ۸۱ ساله در نخستین روز اجلاس "خجالت آور" بود.

به نوشته این رسانه آمریکایی، بایدن با سلام نظامی نامتعارف هنگام خوشامدگویی جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا و جدا شدن از همتایان خود در جریان نمایش چتربازان، توجهات را به خود جلب کرد و نخست‌وزیر میزبان را مجبور ساخت تا او را به جمع دیگر مقام ها بازگرداند.

به گزارش رادیو و تلویزیون عمومی ایتالیا، بایدن ظاهراً قبل از شروع اجلاس سران با ۲۰ دقیقه تاخیر ملونی را منتظر گذاشته بود.

اندرو بیتس (Andrew Bates)، معاون سخنگوی کاخ سفید، این گزارش ها را "اکاذیب" توصیف کرد و از "رهبری موفق بایدن در خارج از کشور در پیشبرد امنیت ملی آمریکا" سخن گفت.

بایدن همچنین در ضیافت شامی که برای رهبران گروه ۷ در یک هتل مجلل در جنوب ایتالیا تدارک دیده شده بود، شرکت نکرد.

هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده بود که حضور ذهن بایدن به طور فزاینده‌ای برای قانون ‌گذاران دموکرات و دستیارانش نگران‌ کننده شده و رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسات اغلب در حال خواندن برگه‌های راهنما و چرت زدن است.

بر اساس نظرسنجی زمستان گذشته ایپسوس، ۸۶ درصد از پاسخ دهندگان - از جمله ۷۳ درصد دموکرات ها - معتقدند که بایدن برای به پایان رساندن دوره دوم ریاست جمهوری بیش از حد مسن است.

بایدن ۲۷ ژوئن (۷ تیر) و برای نخستین بار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا مناظره خواهد کرد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =