تشدید نظارت بر قیمت کالاهای پُرمصرف

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد از ایجاد طرح نظارتی برای کنترل قیمت کالاهای پرمصرف در اعیاد پیش رو خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان، محسن صیادی در گفتگویی با اشاره به پیش رو بودن اعیاد قربان و غدیر، اظهارکرد: برهمین اساس، طرح نظارتی برای کنترل قیمت کالاهای پرمصرف در این ایام از امروز در بازار این شهر آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح، گشت‌های مشترک با حضور سایر دستگاه‌های نظارتی مانند تعزیرات حکومتی، اداره دامپزشکی و اتحادیه‌های مربوطه از امروز تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، گفت: این نظارت‌ها تا عید سعید غدیر ادامه خواهد داشت و بازرسان در مراکز خرید و بازارهای سطح شهر حضور پیدا می کنند و بر روند فروش کالا و رعایت قیمت‌ها نظارت دارند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: امسال به دلیل شرایط موجود در بازار، طرح نظارت بر نحوه عرضه و توزیع کالا با جدیت و دقت بیشتری به اجرا درآمده است و ۱۵ گروه ۲ نفره در سطح شهر گشت‌های مشترک را بر بازار به صورت مستمر انجام می‌دهند.

صیادی افزود: فروشندگان به بهانه نوسانات و افزایش نرخ ارز، مجاز به افزایش قیمت کالاها نیستند و در صورت مشاهده و احراز هر گونه تخلف، برابر قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۹۵۲ شکایت حضوری در مدیریت و بازرسی اصناف مشهد به ثبت رسیده که از این تعداد ۶۸۸ پرونده منجر به جلب رضایت و استرداد ۱۷ میلیارد ریال وجه به شاکیان صنفی شده است.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: در این مدت تعداد ۲۶۴ پرونده تعزیری به ارزش ریالی بیش از ۶۵ میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

به گفته صیادی مهمترین شکایات دریافتی در مدیریت بازرسی و نظارت بر اصناف خراسان رضوی، در بخش کالایی به ترتیب شامل درودگران، موادغذایی، نانوایان و در بخش خدمات، املاک، خدمات فنی خودرویی و تعمیرکاران لوازم خانگی بوده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =