کرملین: واکنش غرب به پیشنهاد صلح «پوتین» سازنده نیست

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز اعلام کرد: واکنش غرب به پیشنهاد «پوتین» درباره اوکراین سازنده نیست.

به گزارش خبرآنلاین، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز شنبه در سخنانی اعلام کرد: واکنش غرب به پیشنهاد «پوتین» (رئیس جمهور روسیه) درباره اوکراین فراوان است، اما سازنده نیست.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص ادامه داد: مسأله صلح در اوکراین در کنفرانس سوئیس مورد بررسی قرار نمی گیرد. پیشنهاد پوتین برای آتش بس در دستور کار (نشست صلح اوکراین در سوئیس) قرار نخواهد گرفت.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری ریانوستی، دیمیتری پسکوف در این باره اضافه کرد: مایلیم دفعه بعد (پیرامون موضوع اوکراین) در یک رویداد واقع گرایانه تر و امیدوارکننده‌ تر گرد هم آییم و حرف بزنیم.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه دیروز جمعه گفت که مسکو یک پیشنهاد صلح واقعی دیگر را برای حل مناقشه در اوکراین ارائه می دهد، اما اگر غرب و کی یف امتناع ورزند، مسئولیت خونریزی‌ها بر عهده آنها خواهد بود.

رئیس جمهور روسیه جمعه در نشست مطبوعاتی پس از دیدار با وزیر خارجه و کارکنان وزارت خارجه این کشور افزود: برای حل و فصل صلح آمیز مناقشه اوکراین، به وضعیت بی طرفی، غیر متعهد بودن به بلوک های قدرت و عاری از سلاح هسته ای بودن کی یف نیاز است. توافقات بنیادین در مورد حل مسالمت آمیز بحران اوکراین باید ثبت شود و طبیعتا پیشنهاد می شود که تحریم ها علیه روسیه لغو شود. یکی از شروط مذاکرات روسیه و اوکراین صدور بیانیه ای از جانب کی یف مبنی بر عدم قصد آن برای پیوستن به ناتو خواهد بود. در صورت تحقق همه این شروط، روسیه فورا آتش بس خواهد داد و آمادگی خود را برای مذاکره پس از خروج کی یف از قلمرو مناطق جدید فدراسیون روسیه اعلام خواهد کرد.

از سوی دیگر، اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان با رد پیشنهاد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای حل و فصل جنگ اوکراین، مدعی شد که این پیشنهاد صرفاً ترفندی برای منحرف کردن جامعه بین‌الملل از کنفرانس صلح اوکراین به میزبانی سوئیس است.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هم در واکنش به پیشنهاد جدید رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که پیشنهاد جدید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای حل و فصل صلح‌آمیز در اوکراین، که خروج نیروهای اوکراینی از مناطق جدید روسیه را به عنوان پیش شرط آتش‌بس اعلام کرده، به معنای دستیابی روسیه به اهداف نظامی خود است.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1920129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =