برگزاری بیست و دومین دوره نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در گلستان

بیست و دومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در بهار ۱۴۰۳ به مدت ۴ روز در گرگان پذیرای بازدیدکنندگان بود.

به گزارش خبرآنلاین این نمایشگاه که در محل نمایشگاه های بین المللی گرگان برگزار شد، این بار با حضور ۷۰ شرکت کننده از ۱۰ استان در سراسر کشور در عصر سه شنبه ۲۲ خردادماه با حضور مسئولان و مدیران استانی و فعالان اقتصادی و صنعت ساختمان افتتاح شد.

مهرداد یزدی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان


در مراسم افتتاحیه این رویداد، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان گفت: در این دوره از نمایشگاه آخرین دستاوردهای علمی و فنی حوزه صنعت ساختمان با مشارکت تولیدکنندگان نامدار این عرصه از استان های گلستان، تهران، مازندران، اصفهان، خراسان، سمنان و آذربایجان، شرقی و غربی مشارکت دارند.
مهرداد یزدی با تاکید بر اینکه شرکت نمایشگاه های بین المللی امسال بیست و دومین نمایشگاه صنعت ساختمان را باشکوه تر برگزار می کند، افزود: امسال شاهد شرکت کردن ۷۰ شرکت توانمند در بخش های تجهیزات، تاسیسات، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، کاشی و سرامیک، سنگ های تزئینی چینی، شیرآلات، سوله های پیش ساخته و درب و پنجره و انواع صنایع وابسته ساختمان در این مکان هستیم.
وی همچینین به برگزاری کارگاه های آموزشی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از برنامه های جانبی نمایشگاه کارگاه های آموزشی است که پیش بینی می شود موورد استقبال بسیاری از علاقمندان و فعالان این صنعت بزرگ قرار گیرد.

محمد مرتضوی - رئیس انجمن انبوه سازان ایران


در ادامه رئیس انجمن انبوه سازان نیز برگزاری مستمر این نمایشگاه تخصصی را موجب خرسندی فعالان این صنعت دانست و گفت: فعالان صنعت ساختمان هر سال با اشتیاق منتظر برگزاری این نمایشگاه هستند تا علاوه بر بازدید و ملاقات با یکدیگر از تکنولوژی و دانش روز که در آن به نمایش گذاشته می شود بهره ببرند.
سید محمد مرتضوی از کاهش ساخت و تولید مسکن در کشور خبر داد و افزود: طی ده سال گذشته روند صعودی بسیار خوبی در عرصه ساخت مسکن داشته ایم اما امروز شاهد کاهش شدید آن به بیش از یک سوم نسبت به گذشته، رسیده ایم و بازگشت به شرایط گذشته بسیار دور به نظر می رسد.
وی خاطرنشان کرد: حجم پروژه های ساخت بسیار کاهش یافته و انبوه سازان به تنهایی نمی توانند این مشکل را حل کنند و در این راه به همراهی بانک ها و برخی سازمان های دولتی نیازمند هستیم.
رئیس انجمن انبوه سازان استان گلستان ادامه داد: ما نمی توانیم برای سازندگان بازار ایجاد کنیم و اغلب آنها برای فروش پروژه های خود دچار مشکل هستند.
وی مشکل عدم تامین مالی را مهم ترین چالش این بخش عنوان کرد و توضیح داد: هم در بخش منابع در دست مردم و هم در بخش منابع بانکی دچار مشکل هستیم چون نرخ های تسهیلات بانکی با نرخ تورم هماهنگ نیست و اکنون تمایل بانک ها به جذب سپرده بیشتر از فعالیت¬های تولیدی است.
مرتضوی افزود: در این شرایط مردم در تامین مالی خرید مسکن ناتوان هستند و بانک ها نیز در برابر پرداخت تسهیلات مقاومت دارند یا انها را با سود بالا ارائه می کنند که برای مردم بسیار مشکل است.
وی بهترین راه حل برای خروج از این مشکل را همراهی با تولیدکنندگان و فعالان ساختمان برشمرد و گفت: اکنون اگر بخواهیم در این راه اثرگذار باشیم و صنعت ساختمان را به معنای واقعی حمایت کنیم، باید تنها به دنبال تامین منابع مالی به روش صحیح باشیم.

محمدرضا آلوستانی - رئیس سازمان نظام مهندسی استان گلستان


در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان، رئیس سازمان نظام مهندسی استان نیز حضور یافته و برگزاری و حضور در چنین رویدادهایی را موجب آشنایی فعالان این عرصه با تکنولوژی روز دنیا و محصولات پیشرفته و جدید مطرح کرد.
محمدرضا آلوستانی ضمن تشکر از همه برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این نمایشگاه، گفت: چنین رویداد بزرگی نقش مهمی در توسعه صنعت ساخت و ساز در استان دارد و فرصت تبادل نظر و انتقال تجربیات میان تولیدکنندگان و همه فعالان صنعت ساختمان را نیز فراهم می کند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مزیت های برگزاری چنین نمایشگاهی، حضور علاقه مندانی است که تکنولوژی روز صنعت ساختمان برایشان مهم است و می دانند کیفیت ساخت در ساختمان ها تا چه میزان به دانش فنی جدید و علم روز نیازمند است و اکنون حضور ۷۰ شرکت در این مکان مصداق بارز اهمیت این موضوع است.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان گلستان با تاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان وظیفه خود می داند که در این نمایشگاه شرکت کرده و در کنار شرکت کنندگان باشد، افزود: حضور و حمایت از این بخش در راستای تحقق شعار سال وظیفه سازمان ها است و می تواند بسیار موثر باشد.
در ادامه برگزاری این رویداد تعداد زیادی از مسئولین از جمله رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه استان، معاون امور اقتصادی استانداری گلستان و رئیس اتاق بازرگانی گرگان در محل نمایشگاه صنعت ساختمان حضور یافته و مجموع غرفه های ان بازدید به عمل آوردند.

محمد دهنوی معاون امور اقتصادی استانداری گلستان


معاون امور اقتصادی استانداری گلستان نیز در حاشیه بازدید خویش از بیست و دومین نمایشگاه صنعت ساختمان گلستان، گفت: اکنون تامین مالی بزرگترین مشکل سازندگان ساختمان به شمار می رود.
دهنوی افزود: تامین مالی نه تنها در استان گلستان بلکه مشکل تمام سازندگان در سراسر کشور است و به نظر می¬رسد بانک¬ها در این حوزه عملکرد خوبی نداشته¬اند و موفق نبوده¬اند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در این زمینه پیگیری انجام می شود، توضیح داد: با پیگیری هایی که استاندار گلستان به طور مداوم به عمل آورده امیدواریم تعهد بانک ها برای تامین مالی و ساخت مسکن محقق شده و به مرحله اجرا برسد.
معاون امور اقتصادی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: بخش دیگری از تامین مالی مربوط به مسئله تهاتر و واگذاری و تخفیف پروانه ای است که امکان استفاده از آن تنها به بخش خصوصی تعلق دارد.
دهنوی با اشاره به اینکه دولت امسال تمام عزم خود را برای ساخت یک میلیون مسکن و اجرای این وعده به کار خواهد برد، تصریح کرد: امکان اجرای این قول برای دولت به تنهایی مقدور نیست و این امر باید به کمک و مشارکت مردم از طریق پروانه های خودمالکی انجام گیرد.
معاون امور اقتصادی استانداری گلستان در پایان ضمن بیان اینکه؛ دولت در بخش ساخت مسکن به جمع بندی های جدیدی رسیده است که به زودی اعلام می شود، ادامه داد: برگزاری هر ساله چنین نمایشگاهی در صنعت ساختمان، نشان دهنده این است که هر ساله با چه تکنولوژی های جدیدی در حوزه ساخت و ساز روبرو می شویم که علاوه بر ساخت ساختمان¬های استاندارد، هزینه مصالح و زمان ساخت را نیز کاهش می دهند.
لازم به ذکر است این نمایشگاه به مدت ۴ روز از ۲۲ تا ۲۵ خردادماه طی ساعات ۱۷تا ۲۲ پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان بود که با استقبال بسیار خوبی در شامگاه آدینه ۲۵ خرداد خاتمه یافت.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1920143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =