اعلام حمایت جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت از کاندیداتوری پورمحمدی/ این حزب طرفدار قالیباف شد

جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، حمایت خود را از نامزدی مصطفی پورمحمدی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ستاد انتخابات جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت که متشکل از ۲۲ حزب سیاسی قانونی کشور است، در دومین نشست خود با هدف بررسی تحولات انتخاباتی و با تاکید بر رعایت اخلاق و صداقت در برنامه ارائه شده از سوی نامزدهای ریاست جمهوری و ضمن دعوت از نخبگان و مردم فهیم ایران به مشارکت در تعیین سرنوشت کشور در جهت تحقق اقتدار ملی و رفع معضلات اقتصادی و هم‌افزایی لازم در راستای قرار اجتماعی وحدت ملت و دولت ضمن احترام به همه نامزدهای حاضر در انتخابات، حمایت خود را از نامزدی حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌دارد.

آنگونه که مهر روایت کرده، این ستاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ما بر این باوریم که تجارب مؤثر ایشان در بسیاری از مسئولیت‌های کلان دولتی و قدرت تشخیص و جسارت در مدیریت توأم با سلامت و توانایی در اجرای قانون اساسی می‌تواند فرصتی برای تشکیل دولتی مردمی و خدمتگزار باشد.

این جبهه سیاسی در این اطلاعیه تاکید کرده است: در شرایط کنونی یقین داریم که قدری توجه، تدبیر و درایت می‌تواند کشور را از بن‌بست و مشکلات رها ساخته و به ایرانی بانشاط و برخوردار از اعتماد و اراده ملی به آینده‌ای درخشان امیدوار سازد.

اعلام حمایت حزب نسل نو از محمدباقر قالیباف

از سوی دیگر، حزب «نسل نو» از احزاب عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای حمایت خود از محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم را اعلام کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

«سلام و درود بی کران به روح ملکوتی امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی.

سلام و درود بی پایان به روح مطهر سیدالشهدای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی.

سلام و درود فراوان به ارواح مطهر شهدای خدمت، دومین رئیس جمهور شهید ایران اسلامی، شهید آیت الله دکتر رئیسی، سومین امام جمعه شهید تبریز، شهید آیت الله آل هاشم، اولین وزیر خارجه شهید ایران اسلامی، شهید دکتر امیر عبداللهیان و سایر شهدای

گرانقدری که در مسیر سرخ شهادت قدم نهادند و به خیل عظیم شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی پیوستند.

همانگونه که رهبری معظم انقلاب (دامت برکاته) در بیانات اخیر خود فرمودند: " از دست دادن شهید رئیسی برای ما سخت است اما به لطف خداوند، ملت ایران از این حادثه تلخ به عنوان یک فرصت استفاده خواهد کرد. "

اکنون ایران عزیز در یکی از حساس‌ترین دوران‌های تاریخ پر افتخار جمهوری اسلامی قرار دارد، نسل نو معتقد است امروز، حکمرانی کشور با چالش‌هایی درگیر است که هریک از آن‌ها به شکل زنجیره‌ای بر چالش های دیگر تأثیر گذارند. این چالش‌ها در چهار حوزه کلان قابل دسته بندی هستند؛ ۱- اقتصادی، صنعت، معدن و انرژی ۲- اجتماعی، فرهنگی و آموزشی ۳- زیربنایی، کشاورزی و محیط زیست ۴- سیاسی، امنیتی و دفاعی. ذیل این حوزه‌های کلان، قریب به ۳۵ ابر چالش قابل شناسایی است که از جمله آن‌ها در حوزه سیاسی، امنیتی و دفاعی عبارتند از: ۱- کارآمدی نظام اداری ۲- کیفیت حکمرانی ۳- اختلاط حکمرانی ملی و محلی ۴- فساد و تعارض منافع ۵- توازن ابعاد قدرت ملی ۶- ساماندهی اتباع خارجی و...

لذا، برای ساخت تصویری روشن از ایران آینده و حل ابرچالش‌ها، حکمرانی مشارکتی با مشارکت مردم به ویژه نسل جوان، مؤمن و پرانگیزه (نسل نو) یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و مشارکت پویای جوانان در ساخت ایران قوی، مقتدر و آباد رمز طی کردن فاصله میان بایدها و واقعیت‌های ایران عزیز است.

نسل نو، معتقد است رئیس جمهور آینده باید باور، ایمان قلبی و سابقه عمل به این فرمایش رهبر انقلاب (مدظله العالی) را داشته باشد که " نسل نو، نسل تازه نفس و نسل امیدوار به آینده، همیشه این امکان را به یک کشور و یک ملت می‌دهد که با ابتکارات خود، آینده را آنچنان که شایسته ملت است بسازد. "

رئیس جمهور آینده ایران باید دارای نقشه راه برای احصاء نظام مسائل کشور، یافتن فرمول حل مسئله، اصلاح نقایص و ایجاد قدرت جمعی برای اجرای یک حکمرانی مشارکتی در کشور باشد تا بتواند ایران عزیز را در حساس‌ترین دوره نوین و تمدن ساز چهل سال دوم انقلاب اسلامی به سرمنزل مقصود برساند.

حزب نسل نو، با مرجع قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در حوزه کار آمدی و کارنامه نامزدهای محترم در این حوزه، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، قانون برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی و بعد از بررسی کارنامه و توانمندی‌های نامزدهای محترم و دریافت نظرات اعضا از سراسر کشور به این جمع بندی رسید که جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف مناسب‌ترین گزینه برای سکانداری دستگاه اجرایی کشور است.

حزب نسل نو، بنابر وظیفه خود به عنوان یک حزب سیاسی، لازم و ضروری می‌داند حمایت کامل خود را از جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف برای برعهده گرفتن امانت سنگین ریاست قوه مجریه اعلام نماید.

بر این اساس، ستادهای نسل نو در سراسر کشور، فعالیت خود را در راستای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و حمایت از آقای دکتر قالیباف آغاز می‌نماید.

یقیناً" هشتم تیر ماه ۱۴۰۳، حماسه‌ای دیگر توسط ملت عزیز ایران خلق خواهد شد.

سلام و درودی از اعماق دل بر نسلی که آغاز کرد و ادامه داد و بر نسلی که اینک وارد فرآیند بزرگ و جهانی چهل سال دوم می‌شود.

نسل نو، امیدوار، مصلح، تمدن ساز»

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1920531

برچسب‌ها