واکنش قالیباف به علت کاندیداتوری اش چند روز بعد از ریاست بر مجلس /از راحت طلبی فرار کردم /۴۵ سال است زندگی شخصی نکردم

قالیباف درباره کاندیداتوری خود در انتخابات گفت: آمادگی من از بقیه دوستان بیشتر است. از راحت طلبی فرار کرده به جای مطالبه گری، در مقام پاسخگویی قرار دادم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد باقر قالیباف در بخشی از اظهارات خود در میزگرد سیاسی درباره علت کاندیداتوری‌اش در انتخابات علی رغم تذکر رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس گفت: اجازه می خواهم خیلی صریح پاسخ بدهم و برداشت بدی نشوند. علت اینکه بنده که در چند روز گذشته در مجلس به عنوان خدمت‌گذار مردم انتخاب شدم، حال در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردم، این است که ما یک حرکتی را جبهه انقلاب در شکل گیری مجلس یازدهم شروع کردیم و در ادامه به دولت سیزدهم و دولت شهید رئیسی رسیدیم.

وی ادامه داد: مسیر کار را با هم پیش بردیم و خلاصه و خروجی همکاری نخبگان، دولت و مجلس یازدهم برنامه هفتم توسعه بود که امروز به قانون تبدیل شده و تنها سند ما است. زیرا ۱۴۰۴ سند چشم انداز بیست ساله تمام می شود.

قالیباف گفت: تقدیر الهی اینگونه شد که این شهید عزیز از جمع ما جدا شد، ما ماندیم با یک برنامه و یک جبهه انقلاب و جمعی از دوستانی که این مسیر را با هم پیش ببریم. که نگرانیم اگر این مسیر پیش نرود، ریل حرکتی و پیشرفت کشور متوقف شود و به دهه نود برگردیم.

وی افزود: آقای متقی، بنده در یک دوراهی قرار گرفتم، دوراهی که اگر بخواهم قدرت طلبی کنم، من یک رئیس قوه بودم و با اقتدار ۱۹۸ رأی گرفتم، قانون اساسی این اختیار را داده است که از همه قوا مطالبه کنم. وقتی دیدم دوستانی به این عرصه آمدند و در میان آنها آمادگی من برای این عبور از این برهه سخت از بقیه دوستان بیشتر است. از راحت طلبی فرار کرده به جای مطالبه گری، در مقام پاسخگویی قرار دادم. من ۴۵ سال است زندگی شخصی نکردم.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1920540

برچسب‌ها