اتفاقی تکراری برای هوادار مغموم آبی؛ استقلال خرداد ماه لیگ را می‌بازد!

هواداران استقلال این روزها را در این سال‌ها دوست ندارند؛ زمانی که هیچ کس در باشگاه به فکر شروع لیگ نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دقایقی از بازی استقلال با پیکان گذشته بود و لیگ در عین ناباوری هوادران، بازیکنان و کادر فنی از دست رفته بود و همه منتظر عکس‌العمل سرمربی این تیم بودند، نکونام به کنفرانس خبری آمد و بعد از گله‌های همیشگی و تکراری در فصل بیست و سوم رو به دوربین‌ها و خبرنگاران اعلام کرد از فردا برای فصل بعد استارت خواهد زد و انقدر خوب خواهند بود تا این بار قهرمانی را برای استقلال به ارمغان بیاورند.

از آن روز دو هفته گذشته است و هیچ خبری از باشگاه استقلال به بیرون درز نکرده است. امیر قلعه‌نویی جمله خوبی دارد، او معتقد است لیگ از فصل نقل و انتقالات شروع می‌شود و باشگاهی موفق خواهد بود که قبل از شروع لیگ و در فصل نقل و انتقالات بازیکنان مورد نیاز را جذب کرده باشد، تمرینات آماده‌سازی را به موقع شروع کرده باشد و از لحاظ بدنی تیم به مرز آمادگی قبل از هفته اول رسیده باشد. این جمله قلعه‌نویی حداقل برای قسمت اول آن تاکنون برای استقلال به مرحله اجرا نرسیده است. اتفاقی که در دهه اخیر نقطه پاشیل استقلال شده است و به جز فصل بیست و یکم که فرهاد مجیدی از قبل به عنوان مربی استقلال شناخته می‌شد، هیچ‌وقت تکلیف باشگاه استقلال روشن نبوده است.

نکونام برخلاف گفته‌هایش چند روز بعد از پایان لیگ به تعطیلات رفت و خبرهای ضد و نقیضی از ادامه همکاری او با باشگاه شنیده می‌شود.

هلدینگ خلیج فارس بدون توجه به انتظارات هوادران و هر گونه اظهار نظری به سکوت خبری رفته است و این سکوت هوادار را نگران کرده است. آنها که در عین ناباوری و برخلاف انتظارت لیگ را در سه هفته مانده به پایان لیگ به پرسپولیس تعارف کردند و به نایب قهرمانی بسنده کردند، بعد از خوشحالی روزهای فروش سهام باشگاه به هلدینگ منتظر اقدام این ابر گروه پتروشیمی خاورمیانه هستند تا با تیمی منسجم‌تر از قبل برای لیگ نخبگان آسیا و برتر فصل آتی آماده شوند.

باشگاه مدیرعامل ندارد و ماه‌هاست توسط سرپرست اداره می‌شود. نکونام بعد از کنفرانس خبری به سکوت ادامه می‌دهد، هلدینگ اظهار نظری در رابطه با ادامه فعالیت نکونام و یا جذب سرمربی جدید به بیرون از اتاق فکر محدود خود نمی دهد. خبری از جذب بازیکن جدید نیست، هر چند این موضوع تا زمانی که تکلیف سرمربی روشن نشده باشد طبیعی است. تکلیف بازیکنانی که قرار داد آنها به پایان رسیده است مشخص نمی‌باشد و هوادار مثل تمام این سال‌ها روزهای بدی را بعد از پایان لیگ سپری می‌کند.

زمان از دست رفته در باشگاه‌داری همانند فرصت از دست رفته در بیزینس می‌باشد، رقبا با سرعت برق و باد در حال بازسازی خود برای فصل آینده هستند و استقلال بدون توجه به این موضوع در خواب زمستانی در این روزهای گرم سال رفته است و شاید باز هم در سرمای زمستان نتواند محیط گرمی برای هواداران خود به وجود آورد.
مدیران هولدینگ اگر برای باشگاه داری به درخواست میلون‌ها استقلالی بله گفتند و بعد از درخواست‌های متعدد در شبکه‌های مجازی عمده سهام باشگاه را خریدند باید برای این روزها برنامه‌ریزی می‌کردند، روزهایی که در آن امتیازی در لیگ برتر توزیع نمی‌شود، ولی آینده همه تیم‌ها را می‌سازد تا لیگ خوبی را سپری کنند، روزهایی که در این سال‌ها استقلال در آن به دفعات به دلیل اهمال، کم کاری، دعوای مدیریتی، نبود برنامه و نداشتن سرمربی و مدیرعامل آسیب دیده است و هوادار با بازخوانی آن به شدت نگران آینده است.

آینده‌ای که خیلی زود فرا می‌رسد و این بار در صورت عدم نتیجه‌گیری و یا نداشتن اسکواد خوب و یا تیمی که هوادار را راضی می‌کند می‌تواند مطالبات هواداران را از هلدینگ بیشتر از گذشته کند، اگر آینده این روزهای تاریک و بد را مانند بعضی از سال‌های دهه گذشته برای استقلال رقم بزند، چه کسی باید پاسخ گوی درخواست‌های این روزهای هواداران استقلال باشد؟ آنها چیزی جز سرعت در تصمیم‌گیری، مدیریت زمان و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بالای باشگاه ندارند. انتظاری که حق طبیعی همه هواداران فوتبال از مسئولان است و همین زمان از دست رفته در صورت عدم نتیجه‌گیری می‌تواند این بار در کارنامه منفی کسانی قرار بگیرد که قدر این روزها و این ساعت‌ها را که در فوتبال کلیدی است، نمی‌دانند.

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1920802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =