سعید جلیلی: پیشرفت تنها با یک عده خاص انجام نمی شود

سعید جلیلی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: دولت در 4 سال آینده  دچار روزمرگی نشود بلکه باید از این مشکلات عبور کند و به سمت پیشرفت حرکت کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سعید جلیلی در بخش پایانی اولین دور مناظره چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری به جمع‌بندی نظرات خود پرداخت.

اهم صحبت های او از این قرار است :

* یک نکته مهم این است که دولت در 4 سال آینده دچار روزمرگی نشود بلکه باید از این مشکلات عبور کند و به سمت پیشرفت حرکت کند؛ برای این موضوع دولت باید در یک فضای سالم کار کند.

*رئیس جمهور آینده باید چند موضوع را جدی بداند و پیگیری کند که نتیجه آن پیشرفت و جهش کشور است؛ اول آنکه دولت باید اولویت ها را مشخص کند و باید به درستی فرصت ها و علت مشکلات را تشخیص دهد و سپس، فراتر از مشکلات برنامه داشته باشد

*اگر رئیس جمهور این اولویت ها را نداند دچار روزمرگی می شود

*ریشه اصلی همه این مشکلات که مطرح شد این است که باید در مسائل اقتصادی یک انضباط مالی وجود داشته باشد.

*پیشرفت تنها با یک عده خاص انجام نمی شود بلکه با مشارکت همه مردم انجا می شود که با بروز استعدادها امکان حل مشکلات وجود دارد؛ بنابراین دولت باید یک برنامه وجود داشته باشد که در آن با حضور متخصصان جوان، حل مشکلات امکان پذیر است و عدالت این است که همه مردم را پای کار بیاورد البته نه با رانت

*رئیس جمهور باید اقتصاد مولد را برنامه ریزی کند که بتواند کشور را در اقتصاد جهانی قرار بدهد ما در یک موقعیت تاریخی و حساس هستیم که با تشخیص فرصت ها می توان موفقیت کسب کرد.

* ضمن برنامه های بلند مدت باید برای کوتاه مدت و طرح های معیشتی داشت که در نتیجه آن مردم می تواند در مسائل معیشتی هم موفق شوند.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1921213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =