اظهارات عجیب جواد لاریجانی /مواضع پورمحمدی و پزشکیان از یک آبشخور است /جلیلی دقیق است، قالیباف ثروت!

لاریجانی گفت: هیچ تفاوتی در آرای پزشکیان و پورمحمدی نمی‌بینم حالا ادبیاتشان با هم فرق دارد ولی این طبیعت کار انتخاباتی است.

به گزاشر خبرگزاری خبرآنلاین، جواد لاریجانی تحلیلگر مسائل سیاسی در برنامه سپهر سیاسی خبرگزاری فارس گفت:‌ مواضع پورمحمدی و پزشکیان از یک آبشخور است. اگر به آرایش سیاسی نگاه کنید ترکیب ۴ و دوتایی وجود دارد. مثلاً آقای پزشکیان و آقای پورمحمدی حرف‌هایشان را که گوش دادم از لحاظ مواضع به هم نزدیک هستند و از یک آبشخور هستند.

بنابر گزارش فارس، لاریجانی تاکید کرد: از لحاظ خط بندی سیاسی اگر بررسی کنیم یک بخش ۴ تایی و ۲ تایی در کاندیداها وجود دارد. حالا شاید اگر جلوتر رفتیم آرایش نهایی کاندیدا تبدیل به دو یا سه نفر شود که معقول تر هم هست و در این انتخابات مردم بهتر می‌توانند انتخاب خوبی داشته باشند. هیچ تفاوتی در آرای پزشکیان و پورمحمدی نمی‌بینم حالا ادبیاتشان با هم فرق دارد ولی این طبیعت کار انتخاباتی است.

کدام نامزدها ممکن است با همدیگر اجماع کنند؟

تحلیلگر مسائل سیاسی تاکید کرد: کاندیداهای دیگر به نظرم زمینه اجماع دارند. به نظرم افرادی که از لحاظ آرا به هم نزدیک ترند باید بشینند و کارشان را پیش ببرند. افرادی که افرادی گرایش‌های سیاسی‌شان به هم نزدیک است نباید همدیگر را تخریب کنند چون اگر همدیگر را خراب کنند بعداً هم اگر متحد شوند طرفداران آنها به سبد آرای دیگری وارد نمی‌شوند.

لاریجانی تاکید کرد: یعنی ما باید استراتژی درست را انتخاب کنیم. بعضی اوقات می‌بینم کاندیدها به کاندیدای هم خط خودشان تبلیغات بدی انجام می‌دهند این کار اشتباه استراتژیک است

جلیلی یکی از دقیق ترین کارشناسان است

وی افزود: بعضی ها از لحاظ فکری و برنامه‌ای و بعضی‌ها از لحاظ اجرایی قوی هستند. آقای جلیلی از لحاظ دقت پایه برنامه‌هایی که دارد کاملاً عملی است و یکی از دقیق‌ترین کارشناسان است. بیش از ۱۵۰ نقطه کشور را از نزدیک دیده و علاقه داشت ببیند سرنخ مشکلات کجاست. این شخص سرمایه بزرگی برای کشور محسوب می شود. هر رئیس جمهور پایه کار بیاید این افکار را نیاز دارد.

قالیباف برای کشور ثروت است

تحلیل‌گر مسائل سیاسی با اشاره به سوابق اجرایی قالیباف، گفت: از لحاظ اجرایی آقای قالیباف سابقه بزرگ اجرایی داشته و این موضوع یک ثروت و توانمندی است. چه وقتی سپاه بوده چه وقتی که در شهرداری تهران مشغول به کار بوده است سوابق اجرایی مثبت داشت. معتقدم علی‌الاصول زمینه‌های اجماع وجود دارد و ما باید روی سرمایه‌گذاری‌هایمان اجماع کنیم.

29215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1921997

برچسب‌ها